Liderler arasındaki görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Taraflar, görüşmenin ardından herhangi bir açıklama yapmadılar.

Ankara, uzun bir aranın ardından önemli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel ile bir araya geldi.

Ankara 8 yıl sonra kritik bir görüşmeye sahne oldu

AK Parti ve CHP genel başkanları arasında 2016'dan sonra ilk kez gerçekleşen görüşme, saat 16.04'te başladı.

AK Parti ve CHP genel başkanları arasında 2016'dan sonra ilk kez gerçekleşen görüşme, saat 16.04'te başladı.

AK Parti Genel Merkezi önünde, CHP lideri Özgür Özel'i partinin başkanvekili Mustafa Elitaş karşıladı.

Özel ve beraberindekiler karşılamanın ardından içeriye geçti.

Görüşme, genel merkezin 8. katındaki genel başkanlık makamında saat 16.04'te başladı.

Görüşme, yaklaşık olarak 1,5 saat sürdü. Görüşmenin ardından, Özgür Özel ziyaretin detayları hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, görüşme sonrasında CHP Genel Merkezi'ne geçti.

ELİTAŞ VE TAN DA GÖRÜŞMEDE

Toplantıda, CHP'nin İstanbul Milletvekili Namık Tan ve AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da hazır bulundu.

SÜREÇ BAYRAM TEBRİĞİYLE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özel'in buluşmasını başlatan süreç, CHP Genel Başkanı'nın Erdoğan'a bayram tebriği telefonuyla başladı.

SÜREÇ BAYRAM TEBRİĞİYLE BAŞLADI

Erdoğan ve Özel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104'üncü açılış yıl dönümü resepsiyonunda buluşmuş ve kısa bir görüşme gerçekleştirmişti.

Bu buluşma, daha kapsamlı bir görüşme için bir araya gelme kararının temelini oluşturmuştu.

GÜNDEM YENİ ANAYASA

AK Parti Genel Merkezi'nde saat 16.00'da başlayan görüşmenin ana gündem maddesi yeni anayasa idi. Erdoğan, Irak ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "CHP'nin de değişime destek verebileceği inancındayım." şeklinde ifade etmişti.

Özgür Özel'den 'Anayasa' çıkışı: 'Gündeme sis etkisi yapmaktadır' Özgür Özel'den 'Anayasa' çıkışı: 'Gündeme sis etkisi yapmaktadır'

Özgür Özel'in çantasında, yeni anayasa haricinde, borçlarından dolayı sıkıntı çeken yerel yönetimlerin gelir kaynaklarının artırılması konusu bulunuyordu.

Merkezi yönetimden onay bekleyen belediye projeleri, enflasyon, emekli aylıkları ve atanmayı bekleyen öğretmenler, görüşmenin diğer önemli gündem maddeleri arasındaydı.

Özgür özel İle Recep Tayyip Êrdoğan

Özel, önemli görüşme öncesinde eski CHP genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu, Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın ile telefon görüşmesi yaparak, Erdoğan ile yapacağı görüşmeye dair fikir ve önerilerini aldı.

Özgür Özel, AK Parti Genel Merkezi'nden sessiz sedasız ayrıldı, bir açıklama yapmadan. Görüşme tam bir saat 35 dakika sürmüştü.

Editör: Haber Merkezi