Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararları kamuoyuna duyuruldu.

Beşiktaş forması altında Fenerbahçe maçında kırmızı kart gören futbolcu Al-Musrati'ye 2 maçlık ceza verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 02.05.2024 tarihli ve 76 sayılı toplantısında alınan kararlar aşağıda yer almaktadır.

YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.'nin, 26.04.2024 tarihinde oynanan YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.–GALATASARAY A.Ş. Trendyol Süper Lig maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan KUZEY KALE ARKASI ALT TRİBÜN 110-111 numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

Aynı maçta YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.'nin, sportif ekipman talimatına uymadığı gerekçesiyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.'nin aynı maçta, zaman çizelgesine uygun hareket edilmemesi sebebiyle talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

GALATASARAY A.Ş.'nin, 26.04.2024 tarihinde oynanan YUKATEL ADANA DEMİRSPOR A.Ş.–GALATASARAY A.Ş. Trendyol Süper Lig maçında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle ve aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 9. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 500.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Ayrıca FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN 201-202-234-235 numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 27.04.2024 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta SPOR TOTO TRİBÜN SPOR TOTO B, C, D, E, F, L, M, N, MARATON ÜST TRİBÜN C, D, E, F, G, H, KUZEY TRİBÜNÜ D, E numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

Aynı maçta FENERBAHÇE A.Ş.'nin, sportif ekipman talimatına uymaması sebebiyle 112.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 27.04.2024 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-BEŞİKTAŞ A.Ş. Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle ve aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 12. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 620.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Ayrıca FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜN KUZEY G, H, N, O, F, P numaralı bloklarda yer alan seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

Aynı maçta BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, taraftarlarının sebep olduğu saha olayları sebebiyle 112.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Aynı maçta BEŞİKTAŞ A.Ş. futbolcusu ALMOATASEMBELLAH ALI MOHAMMED AL MUSRATI'nın, rakip takım sporcusuna karşı işlediği ciddi faul sebebiyle 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

28.04.2024 tarihinde oynanan SİLTAŞ YAPI PENDİKSPOR FUTBOL A.Ş.–MONDİHOME KAYSERİSPOR Trendyol Süper Lig müsabakasında, kulübün mensubu ve taraftarlarının sebep olduğu saha olayları nedeniyle 112.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

28.04.2024 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.–MKE ANKARAGÜCÜ Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta KAPALI DENİZ TRİBÜN A blokta yer alan seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

28.04.2024 tarihinde oynanan ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.–MKE ANKARAGÜCÜ Trendyol Süper Lig müsabakasında, MKE ANKARAGÜCÜ Kulübü'nün taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle ve aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 7. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 380.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. Ayrıca FDT’nin 53/3. maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan MİSAFİR TRİBÜNDE yer alan seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilmesi suretiyle bir sonraki misafir kulüp olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesine karar verilmiştir.

Aynı maçta MKE ANKARAGÜCÜ Kulübü sporcusu ATAKAN RIDVAN ÇANKAYA'nın, sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 39.000 TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

MKE ANKARAGÜCÜ Kulübü doktoru Mehmet Mesut Çelebi'nin, müsabaka hakemine karşı sportmenliğe aykırı davranışı nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

GÖZTEPE A.Ş.'nin, 28.04.2024 tarihinde düzenlenen GÖZTEPE A.Ş.-GENÇLERBİRLİĞİ Trendyol 1. Lig maçında, zaman çizelgesine uygun davranılmaması sebebiyle talimatlara aykırılık gösterdiği gerekçesiyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

GÖZTEPE A.Ş.'nin, aynı müsabakada taraftarlarının sebep olduğu saha olaylarından dolayı 56.000 TL para cezasına çarptırılmasına karar verilmiştir.

GENÇLERBİRLİĞİ Kulübü'nün, 28.04.2024 tarihinde gerçekleşen GÖZTEPE A.Ş.-GENÇLERBİRLİĞİ Trendyol 1. Lig maçında, zaman çizelgesine uygun davranılmaması sebebiyle talimatlara aykırılık gösterdiği gerekçesiyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

SAKARYASPOR A.Ş.'nin, 28.04.2024 tarihinde oynanan BİTEXEN GİRESUNSPOR-SAKARYASPOR A.Ş. Trendyol 1. Lig maçında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve olumsuz tezahüratlar sebebiyle ve bu tür eylemin aynı sezon içinde misafir olduğu müsabakada 8. kez tekrarlanmasından dolayı 110.000 TL para cezasına çarptırılmasına karar verilmiştir.

AHLATCI ÇORUM FK Kulübü görevlisi Özgür Yıldırım'ın, 28.04.2024 tarihinde Erzurum'da gerçekleşen ERZURUMSPOR FK–AHLATCI ÇORUM FK Trendyol 1. Lig müsabakasında, akredite edilmediği alanda bulunması sebebiyle talimatlara aykırı davranışta bulunduğu gerekçesiyle ihtar cezasına çarptırılmasına karar verilmiştir.

TEKSÜT BANDIRMA SPOR Kulübü sporcusu Dominique Joel Badji'nin, 28.04.2024 tarihinde oynanan KOCAELİSPOR–TEKSÜT BANDIRMA SPOR Trendyol 1. Lig müsabakasında, rakip takım sporcusuna karşı gösterdiği şiddetli hareket sebebiyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 43. ve 35/4. maddeleri gereğince ve ayrıca FDT'nin 13. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezasına çarptırılmasına ve ayrıca 13.000 TL para cezasına çarptırılmasına karar verilmiştir.

ASTOR ENERJİ ŞANLIURFASPOR Kulübü idarecisi Mustafa Müsri'nin, 28.04.2024 tarihinde oynanan ASTOR ENERJİ ŞANLIURFASPOR-EYÜPSPOR Trendyol 1. Lig müsabakasında, rakip takım mensubuna karşı hakaret içeren davranışları sebebiyle 40 gün hak mahrumiyeti ve 80.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

BOLUSPOR Kulübü'nün, 28.04.2024 tarihinde gerçekleşen BOLUSPOR–ALTAY Trendyol 1. Lig müsabakasında, stadyuma izinsiz olarak seyirci alınması sebebiyle 62.400 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Bir müsabakada Boluspor Kulübü görevlisi Tuncay Demirtaş'ın stadyuma usulsüz seyirci almasından dolayı talimatlara uymaması nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Adanaspor A.Ş.'nin, 28.04.2024 tarihinde oynanan Adanaspor A.Ş. - Manisa Futbol Kulübü Trendyol 1. Lig müsabakasında taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve olumsuz tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içerisinde ev sahibi olduğu müsabakada 3. kez tekrarlanması sebebiyle 70.000 TL para cezasına çarptırılmasına karar verildi. FDT'nin 53/3. maddesi gereğince çirkin ve olumsuz tezahüratta bulunan Doğu Tribünü'nde bulunan 116 ve 118 numaralı bloktaki seyircilerin elektronik biletlerinin bloke edilerek bir sonraki ev sahibi olduğu müsabakaya girişlerinin engellenmesi kararlaştırıldı.

Aynı müsabakada Adanaspor A.Ş. görevlisi Osman Sümer'in, rakip takım mensuplarına karşı sportmenliğe aykırı davranışı sebebiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Adanaspor A.Ş. - Manisa Futbol Kulübü Trendyol 1. Lig müsabakasında, Manisa Futbol Kulübü antrenörü Levent Devrim'in, rakip takım mensuplarına karşı sportmenliğe aykırı davranışı sebebiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Acnturk Sigorta Van Spor FK - Ankara Demirspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, en az 2 adet forma setini müsabaka organizasyon toplantısında ve müsabaka saatinde yanlarında bulundurmamasından dolayı talimatlara uymama sebebiyle Acnturk Sigorta Van Spor FK'ya ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Aynı müsabakada Acnturk Sigorta Van Spor FK idarecisi Ferdar Çınak'ın, hak mahrumiyeti cezası devam ederken stadyumda yer almasından dolayı 102 gün hak mahrumiyeti ve 48.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Bucaspor 1928 Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan HES İlaç Afyonspor Kulübü - Bucaspor 1928 TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve olumsuz tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 4. kez tekrarlanması sebebiyle 20.000 TL para cezasına çarptırılmasına karar verildi.

28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor - Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, Esenler Erokspor Kulübü'nün, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve olumsuz tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 2. kez tekrarlanması sebebiyle 16.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Esenler Erokspor Kulübü'nün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. sporcusu Vedat Yeşilkaya'nın, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor - Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle FDT'nin 36/5-a ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakadan men ve 6.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nde Hollanda'yı 3-1 yendi A Milli Kadın Voleybol Takımı, FIVB Milletler Ligi'nde Hollanda'yı 3-1 yendi

Aynı müsabakada Sarıyer Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Sarıyer - İskenderunspor A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve olumsuz tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 6. kez tekrarlanması sebebiyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 21.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Sarıyer Kulübü'nün, taraftarlarının sebep olduğu saha olayları nedeniyle 84.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Denizlispor - Uşak Spor A.Ş. TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, Denizlispor Kulübü'nün, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve olumsuz tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 8. kez tekrarlanması sebebiyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 39.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Denizlispor Kulübü'nün, müsabakada özel güvenlik görevlisi bulundurmamasından dolayı talimatlara uymama sebebiyle 28.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Menemen FK hakkında, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Menemen Futbol Kulübü - Belediye Derincespor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarının sebep olduğu saha olaylarından dolayı Kurula sevk yapılmış ise de; isnat edilen eylemin saha olayı boyutuna ulaşmadığı anlaşıldığından ceza tayinine gerek olmadığına karar verildi.

Belediye Derincespor Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Menemen Futbol Kulübü - Belediye Derincespor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, belgelerin haksız kullanımı nedeniyle 60.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Belediye Derincespor Kulübü Başkanı Rıza Vardar'ın, belgelerin haksız kullanımına iştirak etmesi sebebiyle 2 ay hak mahrumiyeti ve 30.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Belediye Derincespor Kulübü Başkanı Rıza Vardar'ın birden fazla görev için akredite edilmesi sebebiyle talimatlara uymama nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Aynı müsabakada Belediye Derincespor Kulübü görevlisi Erdinç Şehit'in, belgelerin haksız kullanımı sebebiyle 2 ay hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Ayrıca, aynı müsabakada Belediye Derincespor Kulübü görevlisi Erdinç Şehit'in, rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti cezası ve sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Somaspor Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Somaspor - Amed Sportif Faaliyetler TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, statüye aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Aynı müsabakada Somaspor Kulübü idarecisi Fatih Kaya'nın, hak mahrumiyeti cezası devam ederken stadyumda yer almasından dolayı 150 gün hak mahrumiyeti ve 48.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Amed Sportif Faaliyetler Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Somaspor - Amed Sportif Faaliyetler TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 3. kez gerçekleştirilmesi sebebiyle 48.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Alagöz Holding Iğdır FK'nın, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü - Karaman Futbol Kulübü TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve olumsuz tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 3. kez tekrarlanması sebebiyle 28.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

İnegölspor Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde İnegöl İlçe Stadında oynanan İnegölspor - Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının sebep olduğu çirkin ve olumsuz tezahürat nedeniyle ve aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 7. kez tekrarlanması sebebiyle 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 30.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Aynı müsabakada İnegölspor Kulübü sporcusu Nadir Çiftçi'nin, sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 9.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde İnegöl İlçe Stadında oynanan İnegölspor - Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarının sebep olduğu saha olaylarından dolayı 28.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Fethiyespor Kulübü'nün, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Fethiyespor - Etimesgut Belediyespor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının sebep olduğu saha olaylarından dolayı 28.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına ve takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 6.300 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Fethiyespor Kulübü teknik sorumlusu Selahaddin Dinçel'in, rakip takım sporcusuna ve mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri sebebiyle toplamda 18.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına ve bir resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ile cezalandırılmasına karar verildi.

Etimesgut Belediyespor Kulübü sporcusu Fatih Aktay'ın, 28 Nisan 2024 tarihinde oynanan Fethiyespor - Etimesgut Belediyespor TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi sebebiyle 4 resmi müsabakadan men ve 12.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Tarsus İdman Yurdu Kulübü'nün, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Tarsus İdman Yurdu - Karabük İdmanyurdu Spor TFF 3. Lig 1. Grup müsabakasında, müsabakada özel güvenlik görevlisi bulundurmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 14.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Amasyaspor FK - Silifke Belediye Spor TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, Amasyaspor FK'nın taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı 14.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Amasyaspor FK antrenörü Fatih Rüştü Dönmez'in, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına hükmedildi.

Amber Çay Eynesil Belediye Spor Kulübü'nün, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Amber Çay Eynesil Belediye Spor - Çimentaş Elazığspor TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, takımın müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan edilen saatte sahaya gelmemesinden dolayı (0-3) hükmen mağlup sayılmasına ve (3) puan silme cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Sapanca Gençlikspor Kulübü'nün, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Sapanca Gençlikspor - Karşıyaka TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, takımın müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan edilen saatte sahaya gelmemesinden dolayı (0-3) hükmen mağlup sayılmasına ve (3) puan silme cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Hacettepe 1945 Spor Kulübü'nün, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Hacettepe 1945 Spor - Anadolu Üniversitesi TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, müsabakanın yaklaşık 3 dakika durmasına sebep verecek şekilde müsabaka esnasında sulama sisteminin çalıştırılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Hacettepe 1945 Spor Kulübü idarecisi Hasan Aytaç Turan'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Kemerkent Bulvarspor Kulübü'nün, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Kemerkent Bulvarspor - Kelkit Hürriyet Spor Kulübü TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Aynı müsabakada Kemer Kent Bulvarspor Kulübü görevlisi Engin Mavzer'in, cezaya uymama eylemi sebebiyle 4 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Kemer Kent Bulvarspor Kulübü sporcusu Doğukan Çoşar'ın, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 1 resmi müsabakadan men ve 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Kelkit Hürriyet Spor Kulübü antrenörü Murathan Karagöl'ün, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Kemer Kent Bulvarspor - Kelkit Hürriyet Spor Kulübü TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Kelkit Hürriyet Spor Kulübü sporcusu Hamza İpekçi'nin, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi sebebiyle 3 resmi müsabakadan men ve 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Darica Gençlerbirliği A.Ş.'nin, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Darica Gençlerbirliği A.Ş. - Akhisarspor TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 24.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Belediye Kütahyaspor Kulübü sporcusu Uğur Bulut'un, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Merkür Jet Erbaaspor - Belediye Kütahyaspor TFF 3. Lig 3. Grup müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik hakareti sebebiyle 3 resmi müsabakadan men cezası ve 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Orduspor 1967 A.Ş. masörü Harun Dobruca'nın, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Orduspor 1967 A.Ş. - Siirt İl Özel İdaresi Spor TFF 3. Lig 4. Grup müsabakasında, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti sebebiyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

42- Armoni Alanya Kestelspor Kulübü sporcusu Ozan Karabacak'ın, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Armoni Alanya Kestelspor - Sultanbeyli Belediye Spor TFF 3. Lig 4. Grup müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 1 resmi müsabakadan men ve 4.500 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

43- Nevşehir Belediye Spor Kulübü'nün, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Nevşehir Belediye Spor - Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü TFF 3. Lig 4. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı 14.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

44- Bursa Yıldırım Spor Kulübü sporcusu Oğuzhan Kandemir'in, 27 Nisan 2024 tarihinde oynanan Bursa Yıldırım Spor - Bergama Sportif Faaliyetler A.Ş. TFF 3. Lig 4. Grup müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketinden dolayı FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakadan men ve 3.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Editör: Haber Merkezi