Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in Eşi Ayşe Ateş, DEVA Partisi Lideri Ali Babacan ile Görüştü

Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile görüştü.

Görüşme sonrası ikili ortak bir açıklama yaptı. Ayşe Ateş, 1 Temmuz'da görülecek olan davaya Ali Babacan'ı da davet ettiğini belirterek, "Hukuki anlamda ilk duruşmaya davet ettim. Onlarla beraber adalet yürüyüşüne devam edeceğiz" dedi.

Babacan: "Sinan Ateş'in Ailesinin Yanındayız"

Ali Babacan ise yaptığı açıklamada, "Sinan Ateş'in ailesinin yanındayız. Adaletin tecelli etmesi için elimizden gelen desteği vereceğiz. Hukuk devleti ilkesi çerçevesinde bağımsız ve tarafsız bir yargılama süreci talep ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Ateş: "Adalet Yürüyüşüne Devam Edeceğiz"

Ayşe Ateş, görüşmede yaptığı açıklamada, eşinin ölümünün ardından adalet arayışında yalnız olmadığını hissettiğini belirtti. "Sinan'ın arkadaşları, sevenleri ve tüm Türkiye yanımızda. Bu yolda yalnız değiliz. Adalet yürüyüşümüze kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.

Davaya Katılım Çağrısı

Ayşe Ateş, 1 Temmuz'da görülecek olan davaya tüm vatandaşları davet etti. "Bu dava sadece Sinan'ın değil, tüm Türkiye'nin davasıdır. Adaletin tecelli etmesi için herkesin desteğine ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi'nden Destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fenerbahçe Beko'ya tebrik Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fenerbahçe Beko'ya tebrik

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ayşe Ateş'e ve ailesine desteklerini iletti. "DEVA Partisi olarak bu süreçte her zaman yanınızdayız. Adaletin yerini bulması için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Bağımsız Yargılama Talebi

Ali Babacan, Sinan Ateş'in ölümünün aydınlatılması için bağımsız ve tarafsız bir yargılama süreci talep etti. "Bu dava, hukuk devleti ilkesinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bağımsız ve tarafsız bir yargılama süreci, adaletin tecelli etmesi için şarttır" dedi.

Adalet Yürüyüşü

Ayşe Ateş, Sinan Ateş'in ölümünün ardından başlattığı adalet yürüyüşünün devam edeceğini vurguladı. "Eşimin katillerinin bulunması ve adaletin yerini bulması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu yürüyüş, Türkiye'de adaletin tesisi için bir sembol haline geldi" dedi.

Sinan Ateş'in Mirası

Ali Babacan, Sinan Ateş'in Türk siyasetinde önemli bir figür olduğunu belirtti. "Sinan Ateş, ülkesini seven ve fikirlerini cesurca dile getiren bir isimdi. Mirası, Türkiye'de adalet ve demokrasi mücadelesinde yaşamaya devam edecek" dedi.

Kaynak: rss