İYİ Parti'de Erdoğan-Akşener Görüşmesinin Yankıları Sürüyor

İYİ Parti'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eski Genel Başkan Meral Akşener arasındaki görüşme sonrasında başlayan tartışmalar devam ediyor. Son olarak, partide 4 vekilin AK Parti'ye geçeceği iddiaları gündeme geldi.

"Hasan Dağı'na Gitmeye Kalkışanlar Ummadığı Tepkiyi Alabilir"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, "Akşener'e yakın kişilerin televizyon programlarında açıklama yapmalarını rahatsız edici buluyorum. Görmezden gelemem. İyi Parti içinde problem varmış izlenimine izin vermem. Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı'na gitmeye kalkışırsa ummadığı tepkiyi görebilir." sözleriyle tartışmaları alevlendirdi.

Akburak: "Mesajları Üzerime Aldım, Kırıldım"

Görüşme sonrası televizyonlarda en çok görülen isim olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak, Dervişoğlu'nun sözlerini üzerine aldığını ve kırıldığını belirtti. Ancak saygıda kusur etmeyeceğini ve çağrılırsa görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Akburak: "Akşener Operasyonu Var"

Akburak, Dervişoğlu'nu bu sözlere dahil etmedi ve parti içinde uzun süredir devam eden Akşener'i yıpratma operasyonuna razı gelmeyeceğini vurguladı. Erdoğan-Akşener görüşmesinin de bu operasyonun bir bahanesi olarak kullanıldığını ve manipülasyonlar yapıldığını ifade etti.

Akburak: "Şu An Ayrılma Niyetim Yok"

Partiden ayrılma niyetinin olmadığını belirten Akburak, "Partinin kurucuları arasındayım. Parti yönetimi gereğini yaparsa kendisi bilir." dedi.

4 Vekilin AK Parti'ye Geçeceği İddiaları

İYİ Partili 4 vekilin AK Parti'ye geçeceği yönündeki iddialar hakkında konuşan Akburak, "Ben de duyuyorum. O dört vekilden birisi ben değilim. Bu yapının içinde olmadığım için bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Dağılıyor mu?

İYİ Parti'nin dağılıp dağılmayacağı konusunda da konuşan Akburak, "İYİ Parti zayıf bir yapı değildir. Kuvvetli bir yapıdır. Ama bundan sonra süreç nasıl ilerler ben de bilemiyorum." dedi. Partinin merkez sağda olması gerektiğini, ancak şu anda merkez sağın yeterince temsil edilmediğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

İhraç Gündemi

İYİ Parti'de disiplin süreci devam ediyor. Dervişoğlu'nun çarşamba günü grup toplantısında mesajlarını ileri taşıyacağı konuşuluyor. İpleri koparmadan bir formül bulacağı söylenen Dervişoğlu'nun ihraç değil, kınama şeklinde bir süreç başlatması bekleniyor.

Koray Aydın'ın Merak Edilen Tutumu

AK Parti'ye geçmeyeceği belli olan İYİ Partili Koray Aydın'ın nasıl bir tavır alacağı merak ediliyor.

Kaynak: rss