Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizi terör tehditleriyle çevreleme planlarını bozduk. Terör odaklarını kurutacağız, vatandaşlarımızın güvenliği için gereken adımları atacağız. Suriye ve Irak'ın kuzeyinde teröristlerin güçlenmesine izin vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin zayıflamasıyla birlikte demokrasimiz güçlenecek, bu durumdan Türkiye'nin tamamı faydalanacaktır" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam Kampı'nın sonunda bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küçükçekmece'de meydana gelen 3 katlı binanın çökmesiyle ilgili olarak, "Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılmıştır" açıklamasında bulundu.

'Hamas sadece kendi topraklarını değil, Anadoluyu'da savunuyor'

Erdoğan, konuşmasına Gazze'deki trajediye vurgu yaparak başladı.

Gazze'deki katliam her zaman olduğu gibi gündemimizin en üst sırasında yer aldı. Filistin halkı tam 76 yıldır zulme maruz kalıyor. Filistin'de katliam 76 yıldır kesintisiz devam ediyor. Filistinli çocuklar 76 yıldır öldürülüyor. Türkiye olarak bu zulme her platformda itiraz ediyoruz. Hiçbir baskı, tehdit, küstahlık bunu değiştirmeyecek. Biz Filistinli kardeşlerimizin nasıl zorlu ve kahramanca bir mücadele verdiklerini iyi biliyoruz. Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Hamas ateşkesi kabul etti, Netanyahu ise işgal politikasını genişletti. Hamas ve Filistin halkı sadece kendi topraklarını savunmuyor, aynı zamanda Anadolu'yu savunuyor. Gazze'ye gönderdiğimiz yardımlar kesintisiz devam ediyor. Bağımsız Filistin devletinin tanınması çabalarına güçlü destek veriyoruz. Filistin'i tanıyan devlet sayısı 147'ye çıktı. Bu sayının çoğalması İsrail'in işgal politikalarına verilecek en anlamlı cevap olacaktır. Gazze ve Filistin'de insanlığa dair tüm değerler testten geçmektedir. Ya bu testten geçeceğiz ya da kalbimiz bize daha ağır gelecek. İsrail üzerindeki ekonomik baskının artması için çalışıyorz, bağımsız Filistin Devleti'nin tanınmasına destek veriyoruz.

'Demokrasimizi vesayetçilerin karanlığından biz çıkardık'

AK Parti döneminde çeşitli sektörlerde önemli değişimler ve reformlar gerçekleştirildi. Ekonomiden güvenliğe, ulaşımdan ticarete, savunmadan enerjiye kadar her alanda ülkemize büyük kazanımlar sağladık. Bu başarılarla gurur duyuyoruz, ancak sürekli ileriye gitmek istiyoruz. AK Parti, statükoyu reddeden bir parti olup demokrasinin önünü açtı. Yeni anayasa konusunda samimi ve uzlaşıya açık olduğumuzu belirtiyoruz. Amacımız, Türkiye'nin darbe dönemlerinden kurtulması ve demokratik bir anayasa ile ilerlemesidir.

'Terör bataklıklarını kurutacağız'

Ülkemizi terör tehditleriyle çevrili hale getirme planlarını bozduk. Terörle mücadelede kararlılıkla hareket ederek, terör bölgelerini kurutacağız ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacağız. Suriye ve Irak'ın kuzeyinde teröristlere izin vermeyeceğiz. Terör örgütleriyle mücadele edildikçe demokrasimiz güçlenecek ve bu durumdan tüm Türkiye kazançlı çıkacaktır.

'Cumhur İttifakı yoluna güçlenerek devam edecektir'

Türkiye'nin seçim sürecini geride bırakıp geleceğe odaklanma zamanı geldi. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında her alanda refah seviyesi yüksek bir Türkiye'yi hedefliyoruz. Cumhur İttifakı, güçlenerek yoluna devam edecek ve daha güçlü bir Türkiye için çalışmaya devam edecektir. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, ülkemizi her alanda daha ileriye taşımak istiyoruz. Sorunları ortak akıl ile çözerek önümüzdeki dönemi, ülkemizin hedeflerine ulaştıracak bir vizyonla değerlendirmeliyiz.

Ekrem İmamoğlu'dan dayanışma çağrısı Ekrem İmamoğlu'dan dayanışma çağrısı

'Tek haneli enflasyon rakamlarını geçmişte başardık yine başaracağız'

Ekonomi, enerji ve tarım oturumunda bakanlarımız, hükümet politikalarını paylaştılar. 2024'ün ilk çeyreğindeki büyüme rakamlarıyla güvenimiz arttı. İhracatta olumlu bir seyir izliyoruz ve bu alanda başarılı bir performans sergiliyoruz. Bu yıl turizmde 60 milyar dolarlık bir rekor hedefliyoruz. Enflasyon sorununu çözmek için kararlıyız ve tek haneli enflasyon rakamlarına ulaşmayı hedefliyoruz. Ekonomik programımızın sonuçlarını görmeye başladık. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ni uygulamaya koyuyoruz. Marjinal grupların eleştirileri konusunda pedagojik bir yaklaşım benimsiyoruz.

'Halkın desteği bizimle oldukça kimse yürüyüşümüzü durduramaz'

Biz bugünlere yalnızca milletimizle olan sıkı bağlarımız sayesinde ulaştık. Bu sağlam gönül köprüleri sayesinde kimse ilerlememize engel olamaz. Tarihsel olarak birçok zorlukla karşılaştık ancak milletimizin desteği ve sağlam irademizle bunların üstesinden geldik. Teşkilat olarak, yaz mevsimini milletimizle bir araya gelerek ve onların beklentilerini dinleyerek geçireceğiz. Halkımızın desteğiyle, yürüyüşümüzü durdurmak mümkün olmayacak. Rehavete kapılmak ve halkımızla aramıza mesafe koymak bizim duruşumuza uygun değil. Hizmet yolculuğumuza Allah ve milletimiz için çıktık. Eksiklerimizi gidermek, sorunlarımıza kararlılıkla çözüm bulmak ve milletimizin taleplerine cevap vermek için çalışacağız. Saflarımızı sıklaştırarak, Türkiye'nin her köşesine hizmet etme mücadelemizi sürdüreceğiz.

Editör: Haber Merkezi