Cumhurbaşkanı Erdoğan: Filistin Zulmü Karşısında Dimdik Duracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin davasının gündemin en üst sırasındaki konu olduğunu vurguladı. Filistin halkının 76 yıldır zulüm ve toprak gaspı ile karşı karşıya olduğunu belirten Erdoğan, "Filistinli çocuklar şımarık bir devlet tarafından öldürülüyor" dedi.

Bursa Milletvekili Türkoğlu medyanın sorunlarını TBMM'ye taşıdı Bursa Milletvekili Türkoğlu medyanın sorunlarını TBMM'ye taşıdı

Türkiye'nin bu zulme her platformda itiraz ettiğini ve Filistin halkının yanında dimdik durduğunu vurgulayan Erdoğan, "Hiçbir baskı, tehdit bunu değiştirmeyecek. Varsın birileri rahatsız olsun, İsrail'e şirinlik yapsın" ifadelerini kullandı.

Hamas'ın Anadolu'yu savunduğunu belirten Erdoğan, "Bölgemizi ve dünyayı felakete yönelten Netanyahu denen hayduda artık dur denilmelidir" dedi.

Gazze'de test edilenin kardeşlik hukuku olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Ya kardeşlik görevimizi yerine getireceğiz ya ad masum yavruların ölümü ile kalbimiz bize daha ağır gelecek" diye konuştu.

Türkiye'nin Gazze'ye yardımlarını sürdürdüğünü belirten Erdoğan, İsrail'e yönelik ekonomik baskının artması için çalıştıklarını söyledi. Filistin'i tanıyan ülke sayısının 147'ye yükseldiğini belirten Erdoğan, bu sayının artmasıyla İsrail'in zulüm politikalarına onurlu cevaplar verileceğini ifade etti.

Kaynak: rss