CHP Lideri Özel'den Engelli Öğretmenlere Söz: "Yine Duyuracağım"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında CHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Özel'in binaya gelişi sırasında atama bekleyen engelli öğretmen Işıl Taşlı, Özel'in yanına gelerek ağlayarak yardım istedi.

Taşlı, Özel'den atama bekleyen öğretmenlere ses olmasını istedi. Ağlayarak konuşan Taşlı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'ye salı yapacağı iade ziyaretine göndermede bulunarak, "Sesimizi duyurur musunuz iadei ziyarette" dedi.

Rıdvan Uz, disiplin kuruluna sevk edildi! Rıdvan Uz, disiplin kuruluna sevk edildi!

Özel, Taşlı'yı "ağlama" diyerek teselli etmeye çalıştı ve "Her seferinde duyuruyoruz. Yalnız şu söyleyeyim ben. Geçen sefer sizinkiler geldi ziyaret etti. Konuştuk. 5 bin engelli öğretmen ataması yapıldı. Geçen sefer 5 bin atamayı söyledik yine söyleyeceğim" ifadelerini kullandı.

Engelli Öğretmenlerin Sorunları

Özel'in ardından basın mensuplarına konuşan Taşlı, atanamayan öğretmenlerin sorunlarını dile getirdi:

"Sıralarımız açıklandı. Devletimizden atama bekliyoruz. Hastalıklarımız çok zor. Özel okullar engelli olduğumuz için bize iş vermek istemiyor. Hepimiz lisans eğitimlerimizi başarıyla tamamladık. Hepimizi öğretmen olduk. Devletimizin kadrolarına gelmek istiyoruz. 5 bin atama geçen yıl yapıldı. Arkada gözü yaşlı bir tane engelli öğretmenimiz kalmadı. Bu yıl sayımız onun çok çok altında.

Yine arkada gözü yaşlı engelli öğretmen arkadaşım kalsın istemiyorum. Bu bir gelenek haline gelmedi. Engellilerin hayatları çok zor. Aramızda MS hastası, ortopedik problemi olan, görme problemi olan arkadaşlarımız var. Hayatlarımız çok zor. Özel sektörde de kendimize yer bulamıyoruz. Bizim var olabileceğimiz tek yer devlet kadroları. Biz de öğrencilerimize kavuşmak istiyoruz."

Kaynak: rss