CHP Genel Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Arapça tabelaların yerel yönetimlerde tartışma yarattığı bir süreçte önemli açıklamalarda bulundu.

Özel, Arapça tabelaların tartışmalara sebep olduğunu ve bu konuda hassas olunması gerektiğini belirtti. Özel, "Arapça tabela yırtan belediye başkanı görüntüsü insanları incitebiliyor. Bu tür davranışlar bilinçaltına olumsuz mesajlar gönderebilir" dedi. Özel'in bu açıklamaları, tartışmaların seyrini değiştirecek nitelikte oldu.

Özgür Özel'den 'Anayasa' çıkışı: 'Gündeme sis etkisi yapmaktadır' Özgür Özel'den 'Anayasa' çıkışı: 'Gündeme sis etkisi yapmaktadır'

Gazeteci Nevşin Mengü, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e CHP'li belediyelerin Arapça tabela eleştirilerini sordu. Özel, parti olarak tabelalara yaklaşımlarını şu şekilde açıkladı:

"Tansiyonun yanlış olduğunu düşünüyorum. Bunu düzeltebilirsiniz, ancak gerçek tabela yüzde 25'ini aşmamalı vs. Arapça Kur'an dili olduğu için Arapça tabelayı yırtan belediye başkanı görüntüsü insanları rahatsız edebilir. Bilinçaltına olmayan bir mesaj gönderiliyor. Belediye başkanının kendi elleriyle tabela yırtması doğru değil, bu konuda arkadaşlarımızı uyardık."

Editör: Haber Merkezi