CHP Lideri Özgür Özel'den "Hançer" Sözlerine Yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "hançerlendik" sözlerine ilişkin konuştu. Özel, "Biz hançer bahsini kurultayda kapattık. Bu partide kimsede hançer olmadığını ifade ettim." dedi.

"Hançer Demokrasiye Ait Değil"

Özel, hançerin demokrasiye ait bir enstrüman olmadığını vurguladı. "Demokrasilerde itiraz edersiniz, kabul olmazsa daha kuvvetli itiraz edersiniz. Ayrılıklar, yarışlar olabilir, ancak sonuçta aynı partinin evlatlarıyız." ifadelerini kullandı.

"Kimseyi Kastetmediğini Düşünüyorum"

Kılıçdaroğlu'nun "cumhurbaşkanı adayı ol diyen arkadaşlar sonra dönüp tam tersini yaparsa" sözleri sorulduğunda Özel, "Burada beni kastetmediği çok açık. Kemal Bey'in açıklığa kavuşturması gereken bir husus." dedi.

Bursa Milletvekili Türkoğlu medyanın sorunlarını TBMM'ye taşıdı Bursa Milletvekili Türkoğlu medyanın sorunlarını TBMM'ye taşıdı

"Erdoğan Görüşmesinden Anayasaya Uyum Bekliyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikinci görüşmesini değerlendiren Özel, "Anayasaya uyum temel beklentim. Gezi, Can Atalay'ın Meclis'e dönmesi, Taksim'in açılması, AYM kararına uyulması bunların içinde yer alıyor." dedi.

"Sokağı Doğru Okumalıyız"

CHP'nin sokağın desteğini aldığını belirten Özel, "Sokağı doğru okumazsak yüzde 25'e geri döneriz. Şu anda bize verilen destek, CHP'nin kemik oylarının yarısı kadar daha fazla." ifadelerini kullandı.

Kaynak: rss