İYİ Parti'ye bağlı belediyelere, Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu ve Yerel Yönetimler Başkanı Cumali Durmuş'un imzasıyla "Şeffaflık, Eşitlik ve İsrafla Mücadele Genelgesi" gönderildi.

Partiden yapılan açıklamaya göre, İYİ Parti'ye bağlı belediyelere gönderilen genelge, kamu kaynaklarının etkin, verimli ve adil şekilde kullanılmasını sağlamak, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerini benimsemek ve kamu yönetiminde etik standartları yükseltmek amacıyla hazırlandı.

Genelgenin Türkiye genelindeki tüm belediyelerde de prensip olarak uygulanması önerildi. Genelgede, "Eşitlik ve Şeffaflık İlkesi", "İsrafı Önleme" ve "Doğal Yaşamı Koruma ve Sürdürülebilirlik" başlıkları altında 7 maddeye yer verildi.

Bursa Milletvekili Türkoğlu medyanın sorunlarını TBMM'ye taşıdı Bursa Milletvekili Türkoğlu medyanın sorunlarını TBMM'ye taşıdı

"Eşitlik ve Şeffaflık İlkesi" başlığı altında, "İYİ Partili belediyelerde yapılan tüm atamalar ve terfiler liyakate dayalı olmalı, işe alım ve terfi süreçleri adayların nitelikleri, deneyimleri ve performanslarına göre gerçekleştirilmelidir. Belediye başkanları ve yöneticiler, aile üyelerini veya yakın ilişkide bulundukları kişileri atama veya terfi etmekten kaçınmalıdır" uyarısına yer verildi.

Editör: Haber Merkezi