2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan ve ikinci turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan, uzun bir aradan sonra yeniden gündeme geldi. Yerel seçimlerde birinci parti çıkan CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i hedef alan Oğan, "Mekanın sahibi geri geldi" dedi. Bu açıklamanın ardından gazeteci Fatih Portakal'ın "Sinan Oğan siyaseten tabi ki şu anda yeniden hortladı" yorumu da çok konuşuldu.

Mayıs 2023'teki cumhurbaşkanlığı seçimlerine "Plana sadık kal" sloganıyla giren Sinan Oğan, "Ne domuz bağı ne Kandil Dağı" şiarıyla seçim kampanyasını yürüttü. İkinci turda Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ ile yollarını ayırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verdi. Bu karar, muhalefet tarafından eleştirildi.

SİNAN OĞAN'DAN ÖZGÜR ÖZEL'E ELEŞTİRİ

Seçimlerden sonra fazla gündeme gelmeyen Oğan, İzmit'te Türkiye İttifakı partisinin il binasının açılışında yaptığı konuşmada, yerel seçimlerde birinci parti olan CHP lideri Özgür Özel'i hedef aldı. Oğan, CHP Genel Başkanı Özel'in 'Türkiye İttifakı' söylemini eleştirdi.

"MEKANIN SAHİBİ GERİ GELDİ"

Türkiye İttifakı isminin kendilerine ait olduğunu belirten Oğan, "Sayın Özgür Özel'in Türkiye İttifakı ismini sıkça kullandığını görüyoruz. Kibarca uyarıyoruz. Mekanın sahibi geri geldi. Sayın Özel, sahneden inin. Başka bir isim bulmalarını tavsiye ediyorum" dedi.

FATİH PORTAKAL: "SİNAN OĞAN SİYASETEN HORTLADI"

Oğan'ın bu açıklamasına en dikkat çeken yorum gazeteci Fatih Portakal'dan geldi. Oğan'a güvenmediğini belirten Portakal, "Cehennemin kapılarını kapatacaktı. Ama o kapılar tekrar açıldı. Sinan Oğan siyaseten tabi ki şu anda yeniden hortladı" dedi.

Portakal'ın dikkat çeken yorumları şu şekilde devam etti:

Erdoğan'dan Jandarma Genel Komutanlığı'na tebrik mesajı Erdoğan'dan Jandarma Genel Komutanlığı'na tebrik mesajı

"GERÇEKTEN TUHAF BİR SİYASİ KARAKTER"

"Sinan Oğan gerçekten tuhaf bir siyasi karakter. Sosyolojik olarak incelenmesi gereken bir kişilik. Onun siyasete yeniden gireceği belliydi. Güvenilir mi? Hayır! Asla! Kitleleri peşinden sürükleyebilir mi? Zor, ama belli de olmaz.

Siyaseten bitmiş gibi görünüyordu. Cehennemin kapılarını kapatacaktı. Ama o kapılar tekrar açıldı. Sinan Oğan siyaseten tabi ki yeniden hortladı.

"BEN GÜVENMİYORUM"

Gençler, milliyetçi kanatta yer alan insanlar Oğan hakkında ne düşünüyor? Güveniyor musunuz? Ben güvenmiyorum. Kim gider ki peşinden?

"ZAMANLAMA ÇOK MANİDAR"

Ama zamanlama gerçekten manidar. Bir plan mı var? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meral Akşener'le görüşmesi, Sinan Oğan'ın sahneye çıkışı... Bir plan mı uygulanıyor? Bu oyunu kim kuruyor? Erdoğan mı, başkaları mı? Bilmiyoruz, ama bu sorular akıllara geliyor."

Kaynak: HABER MERKEZİ