Apartman Çökmesinde Bina Sahibi Gözaltında

İfade: "Binada Çatlak Yoktu"

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan bina sahibi H.M.G., binanın babasından miras kaldığını ve 2022 yılında kardeşinin haklarını satın aldığını belirtti.

Çöken binaya ilişkin tutuklanan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı Çöken binaya ilişkin tutuklanan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı

Hafriyat Kamyonlarının Etkisi

H.M.G., binada herhangi bir çatlak veya sıkıntı olmadığını iddia etti. Ancak etrafta büyük inşaatların yapılması nedeniyle kaldırımdan çok sayıda hafriyat kamyonunun geçtiğini söyledi.

Deprem Sonrası Başvurular

Şüpheli, geçen yıl meydana gelen depremden sonra devletin "Yarısı Bizden" kampanyasına başvurduğunu ancak binanın sağlamlığıyla ilgili bir rapor alamadığını ifade etti. Ayrıca kiracılara kendilerine yer bulmalarını söylediğini belirtti.

İstanbul'da çöken binanın sahibi tutuklandı İstanbul'da çöken binanın sahibi tutuklandı

Binanın Sağlamlığına Güven

H.M.G., binanın babasının yaptığı gibi durduğunu ve ekleme yapılmadığını öne sürdü. Babasının daha önce yaptığı binaların hala ayakta olduğunu da iddia etti.

Olay Gününe İlişkin Açıklama

Şüpheli, yaşanan olayda bir kusur olmadığını savundu. Müteahhit bulma sürecinde olayın meydana geldiğini söyledi.

Tutuklama ve Adli Kontrol

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, bina sahibi H.M.G.'nin tutuklanması, döner dükkanının eski sahibi Ö.K.'nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk etti.

Küçükçekmece'de çöken binada hayatını kaybeden Charyyev'in cenazesi ailesine teslim edildi Küçükçekmece'de çöken binada hayatını kaybeden Charyyev'in cenazesi ailesine teslim edildi

Nurtaç Canan isyan etti: Korkudan evden dışarı çıkamıyorum Nurtaç Canan isyan etti: Korkudan evden dışarı çıkamıyorum

Mahkeme Kararı

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, bina sahibi H.M.G.'nin tutuklanmasına, Ö.K.'nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

Kaynak: rss