'450 milletvekili bu ülkeye yetmez mi?' '450 milletvekili bu ülkeye yetmez mi?'

Asgari Ücrete Ara Zam Beklentisi

Asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı konusu milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Temmuz ayının gelmesiyle beklentiler artarken, çalışanlar asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığını vurguluyor.

Açlık Sınırı Asgari Ücretin Üzerinde

Türk-İş, Açlık ve Yoksulluk Sınırı araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Rapora göre Mayıs ayında açlık sınırı 18 bin 969 liraya yükselerek asgari ücretin bin 967 lira üzerinde gerçekleşti.

İşverenler: Zam Eski Sarmala Döneriz

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe, "Asgari ücrete ara zam olursa eski sarmala döneriz" yorumunda bulundu.

Fatih Portakal'dan Tepki: 8 Ay Nasıl Dayanacaklar?

Gazeteci Fatih Portakal, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e tepki gösterdi ve "Asgari ücretle çalışan bir kişi 8 ay nasıl dayanacak?" diye sordu.

"Sakın bana sabır demeyin" diyen Portakal, Şimşek'i programına davet ederek, "Gerçekten asgari ücret alan bir kişi Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim, Kasım, Aralık ve Ocak tam 8 ay nasıl geçinecek?" diye sordu.

Portakal, Şimşek'e başka mucize bir formül olup olmadığını sorarak, "Üstünüze gitmeyeceğim sadece olan şeyleri paylaşacağım" dedi.

Kaynak: rss