CHP Lideri Özgür Özel, Adana'da

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Adana'ya bir düğüne katılmak için geldi.

CHP İl Binası'nı Ziyaret Etti

Özel, kentte ilk olarak CHP Adana İl Binası'nı ziyaret etti. Burada toplanan parti üyeleriyle sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı'nı Ziyaret Etti

Özel, daha sonra Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret etti. Karalar'a yerel seçimlerde gösterdikleri başarı için teşekkür etti.

Belediye Önünde Halka Hitap Etti

Özel, belediyenin balkonundan partililere hitap etti. Bir düğüne katılmak için kente geldiğini söyledi.

Buğday Taban Fiyatına Tepki

Özel, Türkiye'deki mısırın yarısının üretildiği Çukurova'da açıklanan buğday taban fiyatına tepki gösterdi. Geçen seneye göre yalnızca yüzde 12 zam yapıldığını belirterek, çiftçilerin maliyetlerini bile karşılayamayacağını söyledi.

AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhur İttifakı yoluna devam etmektedir AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhur İttifakı yoluna devam etmektedir

Adana'da Arazilerin Yüzde 26'sı İpotekli

Özel, Adana'da arazilerin yüzde 26'sının ipotekli olduğunu ve toplam ipotek tutarının 1 trilyon lirayı aştığını söyledi. Tarım politikalarının terk edilmesi gerektiğini vurguladı.

Emekli Maaşı 17 Bin Liraya Çıkarılsın

Özel, yaklaşan Kurban Bayramı'nda bayram ikramiyesinin en düşük emekli maaşı kadar olan 17 bin liraya çıkarılmasını önerdi.

Seçim Sonrası Süreç

Özel, seçim sonrası süreç hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Anketlerde CHP'nin oyunu yüzde 33-35 olarak ölçüldüğünü söyledi. Belediyeler Birliği seçimlerinde Cumhur İttifakı'na karşı uyguladıkları uzlaşmacı tutumu anlattı.

Avrupa Birliği ve Milli Geliri Artırma Sözü

Özel, Atatürk'ün "muasır medeniyetler" hedefinin Avrupa Birliği'nden geçtiğini vurguladı. 55 bin dolar milli gelir hedefiyle geleceklerini söyledi.

"Milli geliri artıracağız. Çok kazanandan çok azalacağız, az kazanandan az alacağız. Garibana ilişmeyeceğiz, onları doyuracağız söz veriyoruz."

Kaynak: rss