CHP İzmir İl Başkanı Özel'den Seçim Sonrası Değerlendirme

CHP İzmir İl Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinde elde edilen başarıyı değerlendirdi.

Özel'in Seçim Değerlendirmesi

Özel, seçimin önemine dikkat çekerek, "İzmir'deki başarı, 31 ilçede gösterdiğimiz belediye başkan adayından 29'unun seçildiği bir zaferdir" dedi.

Seçim kampanyalarına değinen Özel, "AK Parti'nin İzmir'e verdiği büyük önem ve yüksek bütçeli kampanyasıyla karşı karşıya kaldık. Ancak bizim kampanyamızın manevi gücü daha güçlüydü. Atatürk'ün annesinin emanet edildiği kentte siyaset yapmanın sorumluluğunu taşıdık" ifadelerini kullandı.

Gelecek Hedefleri

Özel, İzmir'deki gelecek hedeflerine ilişkin olarak, "31'de 31" hedefini ortaya koydu. "Tüm tarih boyunca 6 kadının belediye başkanlığı yaptığı yerde 9 kadın aday gösterdik. İzmirliler 8'ine teveccüh gösterdi. 12 genç aday gösterdik. 11'ini seçtiler" dedi.

Örgütün Önemi

Özel, seçim başarısının sadece genel başkanla, adayla ve konjonktürle izah edilemeyeceğini vurguladı. "Örgüt olmadan olmaz ve bunların hepsinin birden olduğu ve uyumlu olduğu bir süreçte başarı gelir" diye konuştu.

Erdoğan'dan Jandarma Genel Komutanlığı'na tebrik mesajı Erdoğan'dan Jandarma Genel Komutanlığı'na tebrik mesajı

Cemil Tugay'ın Rolü

İzmir'de yetkinin Cemil Tugay'da olduğunu belirten Özel, "Yetki diğer 28 belediye başkanımızda ve onlardan sadece kentte güzel işler yapmalarını beklemiyoruz. Cemil Tugay'ın cebine sıkıştırılan anahtar, İzmir kentinin altın anahtarı değildir. O anahtar, Türkiye'yi yönetmeye hazır Atatürk'ün partisinin iktidara gelmesinin anahtarıdır" dedi.

Gençlerin Desteği

Özel, CHP'yi seçimlerde gençlerin en çok oy verdiği parti yapan gençlerin pişman olmayacağını vurguladı. "Aksine memnun olacaklar" dedi.

Eğitim Politikaları

Özel, Türkiye'nin kötü bir eğitim sistemine sahip olduğunu belirtti. "Çocukların sınıfına tabut getirilip, arkadaşlarından birinin kefenlendiği, pedagojiden uzak saçma sapan işlerle uğraşılan bir durum var" ifadelerini kullandı.

Paylaşımcı Belediyecilik

Türkiye Belediyeler Birliği seçimlerine değinen Özel, "Geçmişte AK Parti, MHP ile bir çoğunluğu sağlayıp bütün bir yönetimi alıyorken biz tek başımıza sorumluluğu sağlayıp, 'Yarısını biz alalım, yarısını geri kalan alsın, biz hakkımızdan azını alalım' dedik" dedi.

İzmir'e Sahip Çıkma

Özel, İzmir'e sahip çıkmaya devam edeceklerini söyleyerek, "İzmir'in yüzü en çok önümüzdeki genel seçimlerin akşamı saat 21.00'i bulmadan, tüm Türkiye ile gülecek" ifadelerini kullandı.

Cemil Tugay'ın Teşekkürleri

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, seçim sürecinde CHP'nin desteğine teşekkür etti. "İzmir'de yeni nesil belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugünkü ziyaretiniz ve bugüne kadarki destekleriniz için teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: rss