Bursa Yıldırım Belediyesi ve Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) iş birliğiyle hayata geçirilen "İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı" çerçevesinde düzenlenen teknik eğitim kurslarına katılan 90 kursiyerden, eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar iş dünyasına kazandırılacak.

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (2)

Yıldırım Belediyesi, istihdamın artırılmasına yönelik çabalarını sürdürüyor ve bu kapsamda kurumlarla iş birliğini güçlendiriyor. Yıldırım Belediyesi ve BESOB'un ortaklığıyla düzenlenen teknik eğitim kursları başlıyor. Kurslar, Yıldırım İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirilecek ve Bilgisayar Destekli Moda Kalıp Tasarımı ve Artistik Çizim, Düz Dikiş Makinesi Konfeksiyon Dikimi, Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım gibi alanlarda eğitimler sunacak. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan katılımcılar, kendi uzmanlık alanlarında faaliyet gösteren işletmelerde istihdam edilecekler.

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (3)

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, iş alanında da Yıldırımlıların yanında olduklarını belirterek, "Birçok vatandaşımız iş ararken, işletmeler de kalifiye eleman bulma konusunda zorluk çekiyor. Bu nedenle, Sosyal İnovasyon Merkezi'nde iş arayan vatandaşlarımıza önce eğitim veriyoruz, ardından işletmelerle buluşturarak istihdam sağlıyoruz. 2021 yılından bugüne kadar Muhasebe ve Lojistikten Bilgisayar Destekli Kalıp Hazırlamaya, Tekstilden Tarım Uygulamalarına kadar 5 ana branşta toplamda 44 farklı modülde 3 bin 394 kişiye eğitim verdik. Bu eğitimlerden bin 54 kişiyi iş dünyasına kazandırdık. Ayrıca, eğitimlerimizden faydalanan birçok genç de kendi işini kurdu" dedi.

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (9)

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (7)

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (8)

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (6)

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (5)

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (4)

Osmangazi Belediyesi arama kurtarma ekiplerinden nefes kesen tatbikat Osmangazi Belediyesi arama kurtarma ekiplerinden nefes kesen tatbikat

Yıldırım Belediyesi’nden Hem Eğitim Hem İş (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ