Bu önemli girişim, Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel'in makamında gerçekleşen bir ziyaret ile duyuruldu. Migros'un yöneticileri, başkan Özel'e Yenişehir'e yönelik yatırımlarının detaylarını aktardı ve iş birliği için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını belirtti.

Yapılacak yatırım, Türkiye genelinde Migros'un en büyük yatırımı olma özelliğini taşıyor. Toplamda 40 bin metrekarelik bir alana yayılacak olan tesis, 15 bin metrekarelik taban alanı ve 25 bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak. Proje tamamlandığında, 300 kişiye istihdam sağlanacak ve soğuk hava depoları ile ürün paketleme imalatı da yapılacak.

Yenişehir’de Yatırımların Önü Açılacak (3)

Yenişehir'in zengin tarım potansiyeli ve stratejik konumu, Migros'un tercih sebepleri arasında önemli bir yer tutuyor. Migros Ticaret A.Ş. Yatırım Geliştirme Direktörü Ender Tüzün, bu konuda şirket olarak büyük bir adım attıklarını ve Yenişehir'in ürettiği taze sebzeleri Türkiye ve dünya pazarlarına sunacaklarını ifade etti.

Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, Migros'un bu yatırımından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu tür büyük markaların ilçelerine gelmesinin istihdama ve tarımsal üretime büyük katkı sağlayacağını vurguladı. Özel, tarıma dayalı sanayinin gelişimine verdikleri önemi belirterek, girişimcilerin ve yatırımcıların desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı

Migros yetkilileri, Başkan Özel'in gelecek vizyonundan etkilenerek Yenişehir'deki yatırımlarını artırmak istediklerini belirtti. Öte yandan Başkan Özel, Yenişehir'e iki büyük firmanın daha yatırım yapmak için başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Yenişehir’de Yatırımların Önü Açılacak (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ