Gaziantepli milyarder işadamı Cengiz Er'in, genç üniversite öğrencisi E.M. ile yaşadığı yasak ilişki, 2020 yılında bir çocuğun doğmasıyla gündeme geldi. E.M., çocuğunun haklarını korumak için ünlü avukat Varol Turbay'ın desteğiyle hukuki mücadeleye girişti.

İzmir 13. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada, E.M. çocuğun biyolojik babası olduğunu kanıtladı ve Cengiz Er'i tazminata mahkum etti. Mahkeme, Cengiz Er'in 105 bin lira tazminat ödemesine hükmetti. Ayrıca bebeğin bakımı ve masrafları için de Cengiz Er'e yükümlülük getirildi. Bu kapsamda, mama sandalyesi, biberon, bebek arabası gibi masrafların karşılanması ve aylık 3 bin lira nafaka ödenmesi karara bağlandı.

Çerezciler Kralına Evlilik Dışı Çocuk Tazminatı! Biberon Ve Oyuncak Masrafları.. (2)

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi CNN TÜRK'te TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi CNN TÜRK'te

Cengiz Er, uzun süre DNA testinden kaçsa da sonunda yakalanarak örnek verdi ve yapılan inceleme sonucunda çocuğun biyolojik babası olduğu yüzde 99.99 oranında doğrulandı. Avukat Varol Turbay, mahkemede babalığın reddedilmesiyle ilgili tazminat davası da açtı ve mahkeme bu talebi de kabul etti.

Avukat Turbay, SABAH'a yaptığı açıklamada, mahkemenin istenen tazminatı tamamıyla kabul ettiğini ve herhangi bir indirim uygulamadığını belirtti. Ayrıca, bebeğin doğum ve bakım masraflarının yanı sıra oyuncaklar, hijyen ürünleri gibi giderlerin de Cengiz Er tarafından karşılanacağını söyledi. Mahkeme, ayrıca 2028 yazına kadar aylık 3 bin lira nafaka ödenmesine hükmetti.

Çerezciler Kralına Evlilik Dışı Çocuk Tazminatı! Biberon Ve Oyuncak Masrafları.. (1)

Kaynak: Sabah