Balkan coğrafyasının en gözde etkinliklerinden biri olan ve 12 yıldır kesintisiz olarak düzenlenen "Balkan Bus Meeting", bu yıl 5-7 Temmuz tarihleri arasında Bursa'nın Harmancık ilçesindeki Harmancık Kamp Alanı'nda gerçekleşecek. Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan etkinliğe Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Sırbistan ve hatta Almanya'dan Vosvos minübüslerin katılımı bekleniyor.

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (2)

Bu Yıl 13.üncüsü gerçekleşecek

İlk kez 2011 yılında Yunanistan'da düzenlenen etkinliğin bu yılki durağı Türkiye'nin Bursa şehri, Harmancık ilçesi olacak. Balkan ülkelerindeki Vosvos karavanlarını bir araya getirerek her yıl farklı bir ülkede düzenlenen etkinlik, bu yıl 13'üncüsüyle Türkiye'de gerçekleşecek.

Daha önce Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Türkiye ve Sırbistan'da sırayla düzenlenen etkinlik, daha önce iki kez Türkiye'ye ev sahipliği yapmıştı. 2013 yılında Kırklareli'nin İğneada ilçesinde ve 2018 yılında Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde yüzlerce Vosvos karavan bir araya gelmişti. Bu yılki buluşmanın durağı ise Bursa'nın şirin kasabası Harmancık olacak.

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (3)

Osmangazili gençler Türkçe Rapin yıldızlarıyla coştu Osmangazili gençler Türkçe Rapin yıldızlarıyla coştu

Konserler Düzenlenecek

Harmancık Belediyesi'ne bağlı kamp alanı ve Ekoturizm tesislerinde buluşacak Vosvos ve minübüsler, renkli görüntüler sergileyecekler. Etkinlik kapsamında cuma ve cumartesi akşamı konserler düzenlenecek. Ayrıca tavla turnuvası, araç çekme yarışması ve çocuklar için iki gün boyunca çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Katılımcılar, Balkan ülkelerine ait müzikler eşliğinde dans ederek kültürlerini paylaşacaklar. Etkinlikte ayrıca Vosvos temalı hediyelik eşyalar da katılımcılarla buluşacak.

Organizasyonun Harmancık'ta gerçekleşecek olmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan, "Uluslararası bir organizasyonun ilçemizde gerçekleşecek olması bizi mutlu ediyor. Bu etkinlik, esnafımıza ekonomik anlamda hareketlilik getirecektir. Ayrıca, yurt içi ve yurt dışından gelen katılımcılara ilçemizi ve tesislerimizi tanıtma fırsatı bulacağız" dedi.

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (8)

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (6)

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (7)

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (5)

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (4)

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (1)

Uluslararası Balkan Vosvos Buluşması Harmancık’ta Gerçekleşecek (2)

Editör: Ahmet Azizoğlu