Türk Kızılay, geçtiğimiz yıl 776,312 kişiyi ilk yardım konularında bilgilendirdiğini duyurdu. Türk Kızılay'ın açıklamasına göre, hayat kurtarıcı öneme sahip ilk yardım alanında eğitim ve seminerler düzenleyen kuruluş, 26 ilde bulunan 29 İlk Yardım Eğitim Merkezi ile hizmet sunuyor.

Geçtiğimiz yıl, bu merkezlerde 55,406 kişiye sertifikalı eğitim verilirken, 445,603 kişiye de bilinçlendirme eğitimleriyle ulaşıldı.

Geçen yıl 275,303 öğretmen Türk Kızılay sertifikalı ilk yardım eğitimi aldı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ülke genelinde geçen yıl 275,303 öğretmen de Türk Kızılay sertifikalı ilk yardım eğitimi aldı. Böylece, Türk Kızılay tarafından geçen yıl toplamda 776,312 kişi ilk yardım konusunda bilinçlendirilmiş oldu.

İlk yardımcı sayısını artırmak amacıyla eğitmenler de yetiştiren Türk Kızılay'ın ilk yardım eğitim merkezleri, 2 günlük sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi düzenliyor. Bu eğitimlerde, katılımcılara 13 farklı ilk yardım konusunda uygulamalı eğitimler veriliyor. Eğitim sonunda katılımcıların becerileri değerlendirilerek, belirlenen bir başarı seviyesinin üzerinde olanlar sertifika almaya hak kazanıyor.

Bakan Fidan açıklamalarda bulunuyor Bakan Fidan açıklamalarda bulunuyor

Kızılay, görme veya işitme kaybı gibi dezavantajlı gruplar ile çocuklara yönelik hazırladığı içerikler ve alanında uzman kişilerden oluşan çalışma gruplarıyla eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Türk Kızılay Geçen Yıl 776 Bin Kişiye Ilk Yardım Eğitimi Verdi (4)

Türk Kızılay Geçen Yıl 776 Bin Kişiye Ilk Yardım Eğitimi Verdi (2)

Türk Kızılay Geçen Yıl 776 Bin Kişiye Ilk Yardım Eğitimi Verdi (1)

Editör: Ahmet Azizoğlu