Şanlıurfa ve çevresinde faaliyet gösteren telefon dolandırıcılarına karşı gerçekleştirilen operasyon sonucunda, 22 şüpheli yakalandı. Dolandırıcılar, telefonla aradıkları insanlara polis, hakim veya savcı olduklarını iddia ederek korkutma ve tehdit yoluyla haksız kazanç elde etmeye çalışıyorlardı. Operasyon, Şanlıurfa merkezli olmak üzere İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Sinop ve Kocaeli'de gerçekleştirildi ve 22 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edildi. Sulh Ceza Hakimliği tarafından mahkemeye çıkarılan 18 şüpheli tutuklanırken, 4 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Samsun'da yatak ve koltuk fabrikasındaki yangın sürüyor: Vali Tavlı ve Başkan Doğan olay yerinde Samsun'da yatak ve koltuk fabrikasındaki yangın sürüyor: Vali Tavlı ve Başkan Doğan olay yerinde

Soruşturma, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütüldü ve polis ekipleri tarafından 30 Nisan tarihinde gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda şüpheliler gözaltına alındı. Yapılan adres aramalarında ise 19 cep telefonu, 21 SIM kart, bir dizüstü bilgisayar ve 2 adet flash bellek ele geçirildi.

Editör: Ahmet Azizoğlu