Nilüfer Belediyesi'nin uzun yıllardır sürdürdüğü müzik eğitim programına katılan öğrenciler, son dönemdeki başarılarıyla dikkat çekti. 2001'de başlayan ve 2023-2024 eğitim yılında da devam eden bu program, öğrencilerin müzikal yeteneklerini geliştirmeye yönelik kapsamlı bir eğitim sunuyor. Geçtiğimiz dönemin sonunda düzenlenen bir konserde, keman ve piyano sınıflarından gelen farklı yaş gruplarından 50 öğrenci, Uğur Mumcu Sahnesi'nde müzik ziyafeti sundu. Sahneye çıkan her bir öğrenci, izleyicilerden tam not alırken, aileleri de bu gurur dolu anları onlarla birlikte yaşadı.

Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı

Öğrencilerden Keman Ve Piyano Resitali (4)

Konsere, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir adına katılan Meclis Üyesi Aslıhan Ceyhan, öğrencileri samimi bir şekilde tebrik etti. Eğitmenler Noyan Kaptan ve Kardelen Ekin Özdemir'e de teşekkürlerini ileten Ceyhan, sanata olan desteklerinin süreceğini vurguladı.

Bu özel konser, 2023-2024 eğitim döneminde çeşitli branşlarda yer alan diğer öğrencilerin de yıl sonu etkinliklerine ilham oldu. Nilüfer Belediyesi'nin müzik eğitim programı, genç yeteneklerin keşfedilmesine ve sanatın yaygınlaşmasına önemli katkılar sunmaya devam ediyor.

Öğrencilerden Keman Ve Piyano Resitali (5)

Öğrencilerden Keman Ve Piyano Resitali (3)

Öğrencilerden Keman Ve Piyano Resitali (2)

Öğrencilerden Keman Ve Piyano Resitali (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ