Bursa-Balıkesir il sınırında orman yangını Bursa-Balıkesir il sınırında orman yangını

Nilüfer Belediyespor Karate Takımı, İspanya’nın A Coruna şehrinde düzenlenen WKF Karate-1 Dünya Gençlik Ligi'nde önemli bir başarıya imza attı ve madalyalarla yurda döndü. Dünyanın en prestijli gençler karate organizasyonlarından biri olan WKF Karate-1 Dünya Gençlik Ligi, 16-19 Mayıs tarihlerinde İspanya’nın A Coruna şehrinde, 76 ülkeden 3 binden fazla sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. Antrenör İlhan Çakır yönetimindeki Nilüfer Belediyespor Karate Takımı, bu prestijli turnuvada Türkiye’yi başarıyla temsil etti. Türkiye’den 20’ye yakın kulübün 70 civarında sporcu ile katıldığı turnuvada, Nilüfer Belediyespor'un sporcuları Nisanur Çakır ve Naz Kayadere madalya kazandı.

Ümit-genç kızlar kumite kategorisinde 54 kiloda mücadele eden Nisanur Çakır, turnuvada çıktığı 7 maçın 6’sını kazanarak finale yükseldi. Finalde Portekizli rakibi Leonor Goncalves’e 7-5 mağlup olan Çakır, turnuvayı ikinci sırada tamamlayarak gümüş madalya kazandı. Nisanur Çakır, bu performansıyla ümit gençler kategorisinde turnuvada finale çıkıp madalya kazanan tek Türk sporcu oldu.

Nilüferli Karateciler İspanya’dan Madalyalarla Geldi (1)

Bursa’ya madalya ile dönen bir diğer sporcu ise yıldız kızlar kumite kategorisinde 52 kiloda yarışan Naz Kayadere oldu. Yarı finalde Belçikalı rakibi Emilie Poskin’e 4-3 mağlup olan Kayadere, turnuvayı üçüncü sırada tamamlayarak bronz madalya kazandı.

Erkeklerde ümit-genç kumite kategorisinde yarışan Utkan Efe Başlı da Nilüfer Belediyespor’u ve Türkiye’yi turnuvada başarıyla temsil etti.

Nilüfer Belediyespor Karate Takımı antrenörü İlhan Çakır, dünyanın en prestijli gençler karate organizasyonunda tarihi bir başarıya imza attıklarını belirterek sporcularını tebrik etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN