Yıldırım Belediyesi, Başkent Millet Bahçesi'nde düzenlenen Çevrefest'e katılarak 'Hepimizin Bir Dünyası Var' temasıyla ziyaretçileriyle buluştu. 9 Haziran'a kadar devam edecek olan festivalde, çevre ve sıfır atık alanındaki çalışmalarıyla tanınan Yıldırım Belediyesi, ilçede gerçekleştirdiği sıfır atık projelerini ziyaretçilerle paylaştı. Ayrıca, Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü tarafından üretilen ürünlerden oluşan paketleri ziyaretçilere dağıttı.

Bursalı çiftçinin dut ağacına astığı yazıyı görenler duygulandı Bursalı çiftçinin dut ağacına astığı yazıyı görenler duygulandı

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, göreve geldikleri günden bu yana çevre konusunda önemli projelere imza attıklarını belirtti.

Yılmaz,

"İnsan; geçmişi, bugünü ve geleceğiyle bir bütündür. Yıldırım Belediyesi olarak biz de geçmişi, bugünü ve geleceği ihya etmeye gayret ediyoruz. Gelecekte çocuklarımıza sağlıklı, güvenli ve yeşil bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. Yeşil alanlarımızı artırırken, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre sunma gayreti içindeyiz. Geri dönüşüm faaliyetleriyle hava ve su kirliliğini azaltıyor, çevremizi koruyoruz. Bu sayede gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmayı amaçlıyoruz. Geri dönüşüm ile çevremizi korurken ekonomimize de katkı sağlıyoruz. Yıldırım'ı çevre dostu bir kent haline getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

 Yıldırım Belediyesi Çevrefest’te (2)

Yıldırım Belediyesi Çevrefest’te (1)

Yıldırım Belediyesi Çevrefest’te (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN