Bursa Nilüfer Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği açık hava etkinliğinde, Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcılarının yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. Çeşitli atölyelerin yer aldığı etkinlik, adaletli, eşit ve ulaşılabilir bir dünya ideali üzerine önemli mesajlar içeriyordu.

Bursa'da toprak yüklü belediye kamyonu devrildi, 3 Yaralı Bursa'da toprak yüklü belediye kamyonu devrildi, 3 Yaralı

Nilüfer Belediyesi, Engelliler Haftası'nda engelli bireylerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor. Bu kapsamda gerçekleştirilen etkinliklerden biri de Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi katılımcılarının yıl boyunca edindikleri becerileri sergilediği bir etkinlikti. ATA Park'ta düzenlenen açık hava etkinliğine Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve eşi Nuray Özdemir, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin, ebeveynler ve çevredeki vatandaşlar katıldı. Etkinlikte, engelli bireylerin karşılaştığı sosyal engelleri vurgulayan "Hataları Bul" oyunu da oynandı.

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (3)

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, etkinlikte yaptığı konuşmada, Engelliler Haftası'nın bir kutlama değil, farkındalık haftası olduğunu vurguladı. Engelsiz bir kent oluşturmak için ellerinden gelen çabayı göstereceklerini belirten Özdemir, Nilüfer'in bu konuda örnek çalışmalar yaptığını ve bundan sonra da benzer işler yapacaklarını ifade etti. Özdemir, engelli bireyleri toplumun her alanında görmeyi ve onlara iş yaşamında da fırsat eşitliği sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Nilüfer Belediye Başkanı, Bizim Ev'in kapasitesini artırarak daha fazla kişinin faydalanmasını sağlamak için çalışacaklarını da belirtti.

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (1)

Konuşmasının ardından Şadi Özdemir, alandaki stantları ziyaret etti ve Bizim Ev katılımcılarının ritim ve halk dansları gösterisini izledi. Katılımcıları tebrik eden Özdemir, Bizim Ev'in önemli bir proje olduğunu ve Nilüfer Belediyesi olarak bu tür projelerde engelli bireylerin yanında olduklarını vurguladı.

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (14)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (13)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (12)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (10)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (9)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (7)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (8)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (6)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (5)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (4)

Nilüfer’de “Bizim Ev” Buluşması (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ