Mayıs dönemi askerlik yerleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı'nın Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, 2024 mayıs sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak yedek subay aday adayları, yedek astsubay aday adayları ve er statüsündeki yükümlülerin askerlik yerleri online sistem üzerinden ilan edildi. Sorgulama işlemi için 2024 MSB mayıs celbi askerlik sınıflandırma sonuçları ekranı kullanılabilir.

İletişim Başkanlığı'ndan 'İstanbul'daki özel bir okulda MEB müfredatına uyulmuyor iddiasına yalanlama İletişim Başkanlığı'ndan 'İstanbul'daki özel bir okulda MEB müfredatına uyulmuyor iddiasına yalanlama

2024 Mayıs Celbi Askerlik Yerleri Açıklandı

Mayıs 2024 Celbi sınıflandırma döneminde silah altına alınacak yedek subay aday adayları, yedek astsubay aday adayları ve er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmet tercihleri, sınıflandırma ve sevk işlemleriyle ilgili detaylar paylaşıldı. Duyurunun ardından askerlik yerleri ilan edildi.

MSB ASKERLİK YERLERİNİ DUYURDU

MSB ASKERLİK YERLERİNİ DUYURDU

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 3 Mayıs Cuma günü askerlik yerleri erişime açıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Mayıs/Haziran ve Temmuz 2024 dönemi için silah altına alınacak yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sınıflandırma sonuçları açıklanmıştır. Sonuçları e-Devlet ve askerlik şubelerinden öğrenebilirsiniz."

e-Devlet

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA EKRANI

Er adayları, celp dönemlerini ve askerlik yerlerini e-Devlet üzerinden kolaylıkla öğrenebilecekler. Erişim için T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak e-Devlet sistemine giriş yapabilecek adaylar, buradan bedelli askerlik sınıflandırma sonuçlarını sorgulayabilecekler.

E-DEVLET ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA

E-DEVLET ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA

MAYIS 2024 SINIFLANDIRMA DÖNEMİ DUYURUSU

Duyuruda belirtildiğine göre, seçim ve sınıflandırma sonuçları 03 Mayıs 2024 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacak. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaklar. Ancak daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar da dâhil olmak üzere yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar er statüsünde askere sevk edileceklerdir. Sevk belgesini almayanlar ile aldığı halde sevk edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayanlar veya sevk belgesini aldığı halde kendisine verilen yol süresi dışında sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılanlar hakkında bakaya işlemi yapılacaktır.

ASKERLİK SEVK TARİHLERİ

ASKERLİK SEVK TARİHLERİ

Yedek subay/astsubay adayları ile erlerin sevk tarihleri aşağıdaki gibidir:

Yedek Subay/Astsubay Adayları ile Er (1. Grup): 16 Mayıs 2024

Er (2. Grup): 27 Haziran 2024

Er (3. Grup): 25 Temmuz 2024

Editör: Haber Merkezi