Üretici pazarlarıyla hem çiftçi hem Nilüferli kazanıyor Üretici pazarlarıyla hem çiftçi hem Nilüferli kazanıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nün destekleriyle Ehli Sanat Sinema Kültür Derneği tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Yedi Velayet Yedi Vilayet Kısa Film Festivali, Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi GUHEM'de gerçekleştirildi.

Yedi Velayet Yedi Vilayet Kısa Film Festivali Foto Galeri: Yedi Velayet Yedi Vilayet Kısa Film Festivali

Türkiye Kültür Yolu Festivali kapsamında bu yıl "Maziden Atiye Uzay Havacılık ve Teknoloji" temasıyla düzenlenen festivalin ödül törenine binlerce kişi katıldı.

Festivalin açılış konuşmasını yapan Sinema ve Kültür Derneği Başkanı Eda Sürmeli, şu ifadeleri kullandı:

Maziden atiye uzay havacılık ve teknoloji

MEDENİYETLER İNSANLAR GİBİDİR

Festivalin belirli bir amacı olduğunu vurgulayan Sürmeli,

“Buradan BTSO Başkanı Sayın İbrahim Burkay’a ve tüm meclis üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Festivalimizin bir amacı vardı. Medeniyetler insanlar gibidir; kendi çaplarında kültür çizelgesi ile yükselir. Biraz sonra birlikte bir yolculuğa çıkacağız, coğrafyamızın değerlerini neden anlatmak istediğimizi paylaşacağız. Bu yolculukta 11 yıldır bu amaca destek olan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, BTSO’ya ve il turizm müdürlüğümüze teşekkür ediyorum,” dedi.

Maziden atiye uzay havacılık ve teknoloji

GENÇLERİMİZİN HER ZAMAN ARKASINDAYIZ

BTSO’yu temsilen sahneye davet edilen yönetim kurulu üyesi Alparslan Şenocak ise şöyle konuştu:

“Sizleri şahsım ve BTSO adına selamlıyorum. Türkiye Kültür Yolu Festivali kapsamında bugün 7 ilde düzenlediğimiz festivale hepiniz hoş geldiniz. Azim, inanç ve kararlılıkla çalışan gençlerimize armağan olsun. Onlar azimle çalışarak geleceğimizin temelini atacaklardır. Bu benzersiz merkez, yarınımızın güvencesi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin uzay yolculuğunda yetişme fırsatı olacaktır. Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların tamamlanmasının ardından ödül törenine geçildi.

Maziden atiye uzay havacılık ve teknoloji

Onursal ödül alan Mohammad Reza Aslanı, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Çok teşekkür ediyorum, kültür başkanımıza bu davet için teşekkür etmek isterim. Çok değerli ve çok önemli bir festival, özellikle gençler için,” ifadelerini kullandı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Maziden atiye uzay havacılık ve teknoloji

Maziden atiye uzay havacılık ve teknoloji

Kaynak: HABER MERKEZİ