Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Filistin'i tanıyan dört Avrupa devletinin ardından gelen sorulara, "uygun ortamın olmadığını" belirterek yanıt verdi.

TF1 ve France 2 kanallarına konuşan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna ve Filistin'deki duruma dair açıklamalarda bulundu. Macron, Filistin devletinin tanınmasının 'tabu olmadığını' ve Fransa'nın her zaman iki devletli çözümü desteklediğini belirtti. Ancak, yakın zamanda Filistin'i tanıma gibi bir politikanın olmadığını ifade etti.

Siber saldırıya uğrayan kripto borsası BTCTürk'ten yeni açıklama Siber saldırıya uğrayan kripto borsası BTCTürk'ten yeni açıklama

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, TF1 ve France 2 kanallarına yaptığı açıklamada, "Sahadaki durum henüz istikrara kavuşmuş değil ve Filistin yönetiminin reform yapması gerekiyor" dedi. Macron, Fransa'nın Filistin devletini, 'bölgedeki herkes için barış ve güvenliği sağlayacak koşullar oluştuğunda' tanıyacağını belirtti.

Fransa, 4 bin 500 Ukraynalı askere eğitim verecek

Macron, Ukrayna'ya Fransız yapımı Mirage 2000 savaş uçakları gönderileceğini açıkladı ve bu yazdan itibaren Ukraynalı pilotların Fransa'da eğitilmeye başlanacağını belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Ukrayna'ya kaç adet savaş uçağı tedarik edeceklerini açıklamazken, Fransa'da 4 bin 500 Ukraynalı askere eğitim vereceklerini belirtti.

Editör: Haber Merkezi