Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Çevre Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, çevre gönüllüleri İznik İnciraltı Halk Plajı’nda kıyı temizliği gerçekleştirdi.

Bursa'da iki otomobil çarpıştı, sürücülerin yaralandığı kaza kamerada Bursa'da iki otomobil çarpıştı, sürücülerin yaralandığı kaza kamerada

Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'nın organize ettiği etkinlikte, İznik İnciraltı Halk Plajı’nda atık toplama çalışması yapıldı. Etkinlik, kıyı kirliliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlenirken, Bursa Kent Konseyi Çevre Gönüllüleri de etkinliğe katılım sağladı. Gönüllüler, sahildeki atıkları özenle toplamak için ellerine çöp poşetlerini alarak işe koyuldu.

Bursa Kent Konseyi'nden İznik'te Sahil Temizliği (1)

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ali Alper Makam, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kent Konseyi gönüllüleriyle birlikte İznik İnciraltı Halk Plajı’nda kıyı temizliği yaptıklarını belirtti. Makam, daha temiz bir çevre için iş birliği yaparak çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Bursa Kent Konseyi'nden İznik'te Sahil Temizliği (3)

Bursa Kent Konseyi'nden İznik'te Sahil Temizliği (7)

Bursa Kent Konseyi'nden İznik'te Sahil Temizliği (6)

Bursa Kent Konseyi'nden İznik'te Sahil Temizliği (5)

Bursa Kent Konseyi'nden İznik'te Sahil Temizliği (4)

Bursa Kent Konseyi'nden İznik'te Sahil Temizliği (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN