Ajax'tan, TFF'ye Ahmetcan Kaplan tepkisi: Hodri meydan! Ajax'tan, TFF'ye Ahmetcan Kaplan tepkisi: Hodri meydan!

İlkay Gündoğan'ın Kaptanlığı Tartışılıyor

Almanya'da EURO 2024 öncesinde İlkay Gündoğan'ın kaptanlığı tartışma konusu oldu.

WDR'ye göre yapılan bir anket, Almanların %17'sinin milli takım kaptanının Türk kökenli olmasının utanç verici olduğunu düşündüğünü ortaya koydu.

"Hala böyle anketler yapmamız ve bunlara değer vermemiz üzücü. Beni rahatsız eden şey zamanlama. Neden böyle? Bunu yapan kişinin bir yerde bir niyeti var, bir yerde de bir mesajı var." - İlkay Gündoğan

Gündoğan, ırkçılık ve çocukluğu hakkında konuştuğu bir röportajda şunları söyledi:

"Benim gibi insanlara liderlik pozisyonlarında ihtiyaç olduğunu biliyorum. Çünkü bu Almanya'da yeni bir gerçekliği yansıtıyor. Farklı görünebiliriz ama biz de Almanız. Bir rol model olabileceğimi biliyorum. Ancak bunu çok fazla vurgulamak istemiyorum."

"Oyunuma yönelik eleştirileri, bazı insanların beni orada istemediği şeklinde algıladığım anlar oldu. Bu özellikle acı vericiydi. Ama bir noktada bunun her zaman böyle olmadığını, sadece zaman zaman kötü bir oyun oynadığımı fark ettim."

"Türkiye'ye tatile gittiğimizde bile kardeşimle Almanca konuşuyorduk. Bir keresinde pazara gittik ve sahte formalardan almak istedik. Fiyatlar yerli halk için turistlerden daha düşüktü. Ben zaten çok Türk görünüyordum. Ama bir noktada satıcıyla pazarlık yaparken, tamamen alışkanlıktan dolayı kardeşime Almanca bir şeyler söyledim. Sonunda tabii ki, iki kat daha yüksek olan turist fiyatını ödemek zorunda kaldık."

"Müslüman olmama rağmen Noel'le ilgili çok güzel çocukluk anılarım var. Noel her zaman saygı duyduğumuz çok güzel bir şeydi."

Kaynak: rss