Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bağlaraltı Kapalı Pazar Alanı'nda devam eden çalışmaları yakından inceledi. İlçe sakinlerinin güvenli ve hijyenik alışveriş yapabilmesi için modern ve konforlu pazar alanları oluşturmayı amaçlayan belediye, aynı zamanda mevcut pazar yerlerini daha işlevsel hale getiriyor. Bu doğrultuda yürütülen 7 projeyle Yıldırım'a 40 bin metrekarelik yeni pazar alanı kazandırıldı.

Bağlaraltı Pazar Alanı’nda Son Rötuşlar (1)

Bağlaraltı Mahallesi'nde 6 bin 305 metrekarelik alana yapılan Bağlaraltı Pazar Yeri, 180 pazar tezgahı, 60 araçlık otopark, sosyal alan, mescit, abdesthane, lavabolar ve teknik alanlar gibi donanımlara sahip 2 katlı bir yapı.

Bursa'da iki otomobil çarpıştı, sürücülerin yaralandığı kaza kamerada Bursa'da iki otomobil çarpıştı, sürücülerin yaralandığı kaza kamerada

Yılmaz, yapılan incelemede mevcut pazar yerinin ihtiyaçlara tam olarak cevap vermediğini belirterek, "Alt katı otopark, üst katı ise pazar alanı olarak planlanan yeni pazar yerimiz, hem insanlarımızın alışverişlerini daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yapmalarını sağlayacak hem de bölgemize değer katacak" dedi.

Bağlaraltı Pazar Alanı’nda Son Rötuşlar (10)

Sokaklarda kurulan ve zaman zaman vatandaşların güvenli alışveriş yapmasını zorlaştıran pazar yerlerinin yerine modern kapalı pazar yerleri inşa ettiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, "Mevcut pazar yerlerimizi de ilçemizin standartlarına uygun hale getiriyoruz. Bu çerçevede, sadece bir günlük kullanım için değil haftanın her günü aktif olarak kullanılabilecek tesisler oluşturuyoruz, böylelikle vatandaşlarımızın daha fazla faydalanmasını sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

Bağlaraltı Pazar Alanı’nda Son Rötuşlar (11)

Bağlaraltı Pazar Alanı’nda Son Rötuşlar (6)

Bağlaraltı Pazar Alanı’nda Son Rötuşlar (5)

Bağlaraltı Pazar Alanı’nda Son Rötuşlar (4)

Bağlaraltı Pazar Alanı’nda Son Rötuşlar (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN