Kosovalı şarkıcı Morena Taraku, bir dönem Berdan Mardini ile yaşadığı aşkla gündeme gelmişti. Şişli'deki lüks rezidansında hırsızlık şoku yaşayan Taraku'nun evine giren hırsızlar, içinde ziynet altınları, lüks saatler ve paranın bulunduğu 65 kilo ağırlığında bir kasayı çalmıştı. 1 milyon Euro'luk soygunla ilgili ilginç detaylar ortaya çıktı.

Kırmızı listedeki 2 terörist etkisiz hale getirildi Kırmızı listedeki 2 terörist etkisiz hale getirildi

Hırsızlık Olayında 3 Şüpheli Tespiti

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında meydana gelen hırsızlık olayında, kimliği belirsiz 3 şüphelinin Morena Taraku'nun evine ellerinde valizlerle girdikleri ve 2 saat 15 dakika sonra yine valizlerle ve 65 kiloluk kasayı sırtlayarak kaçtıkları belirlendi.

Sabah'ın haberine göre, şarkıcı Berdan Mardini ile yaşadığı aşkla tanınan Morena Taraku'nun, 31 Temmuz 2023 tarihinde Şişli'deki yüksek güvenlikli lüks rezidansındaki evine hırsızlar girdi.

Morena

Hırsızlar, Morena Taraku'nun evindeki ziynet altınları, lüks saatler ve paranın bulunduğu 65 kilo ağırlığındaki kasayı çalarak kaçtı. Piyasa değeri 1 milyon Euro olan ziynet eşyaları da çalınanlar arasındaydı. Eve gelen ünlü şarkıcının yardımcısı Serkan Elmas, içerinin darmadağınık olduğunu ve ziynet eşyalarının bulunduğu kasanın kapısının kırıldığını görünce durumu polis ekiplerine bildirdi. Polis ekipleri, kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Şüpheli Vali V.'nin Rolü

Serkan Elmas, karakoldaki ifadesinde yaklaşık bir ay önce işten çıkardıkları Khayla A. adlı şahsın kendisini aradığını belirtti. Khayla A., Morena Taraku'nun yurt dışında olup olmadığını ve yerine başka bir çalışan alıp almadıklarını sormuş. Elmas, bu şahıstan şüphelendiğini, evde olmadıklarını sadece Khayla A.'nın bildiğini ve anahtarın kopyalanmış olabileceğini ifade etti. Ayrıca, eve anahtarla girildiğini de kaydetti.b

2 Saat 15 dakikalık hırsızlık

Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma sonucunda hazırlanan iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne sunularak dava açıldı.

İddianamede, polis ekiplerinin teslim ettiği güvenlik kamera görüntülerinde, 3 kişinin daha önce keşif yaptığı ve olayın gerçekleştiği kata ellerinde valizlerle girip 2 saat 15 dakika sonra valizlerle çıktıkları belirtildi. Şüpheli Vali V., suçlamaları reddederken, görüntülerde yer alan ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen 3 kişi hakkında soruşturma devam ediyor.

İddia ve Ceza Talebi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Vali V.'nin diğer 3 şüpheliyle eylem birliği içinde hareket ettiği belirtildi. Vali V.'nin, kendi adına çıkardığı kartı eve girişte kullanmaları için diğer şüphelilere bilerek verdiği ve bu kişilerin 65 kiloluk kasayı alarak hırsızlığı gerçekleştirdikleri kaydedildi. Savcılık, Vali V. hakkında "Bina İçinde Muhafaza Altında Alınmış Olan Eşya Hakkında Hırsızlık" ve "Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme" suçlarından 13 yıl hapis cezası istemiyle dava açtı. Şüpheli, önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: rss