Eski Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Hakkında Soruşturma Başlatıldı Eski Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Hakkında Soruşturma Başlatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'ailenin korunması ve güçlendirilmesi' genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu genelge ile birlikte, merkezi ve tüm illerde "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Koordinasyon Kurulu" oluşturulacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı"nın etkin uygulanması ve takibi için Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu kuruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi" konusunda bir genelge yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan genelgeye göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı" hazırlandı. Genelgede, merkezi ve 81 ilde "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu" oluşturulduğu belirtildi.

KURULDA TÜM KURUMLAR YER ALACAK

Genelgeye göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Vizyon Belgesi ve Eylem Planı (2024-2028)" oluşturuldu.

Bu belgenin etkin uygulanması ve izlenmesi amacıyla "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Koordinasyon Kurulu" kuruldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş başkanlığında oluşturulan kurul, Adalet, İçişleri, Milli Eğitim, Sağlık Bakanları ile Diyanet İşleri Başkanı ve çeşitli bakanlıkların bakan yardımcılarından oluşuyor. Kurulda ayrıca Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye İş Kurumu, TRT ve Türkiye Belediyeler Birliği'nin üst düzey temsilcileri de yer alıyor.

Kurul, aileyle ilgili sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla, ilgili temsilciler ve uzmanların katılımıyla çalışma grupları oluşturabilecek.

Vizyon Belgesi ve Eylem Planı'nın uygulanması ve izlenmesi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonunda "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi Yıllık Faaliyet Planı" hazırlanacak. Bu planın yerel düzeyde etkinliğini artırmak amacıyla ise tüm illerde "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Koordinasyon Kurulu" oluşturulacak.

Bu kapsamda, valiliklerin himayesinde ve aile ve sosyal hizmetler il müdürlüklerinin koordinasyonunda "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Eylem Planı" ve "Ailenin Korunması ve Güçlendirilmesi İl Yıllık Faaliyet Planı" hazırlanacaktır.

Editör: Haber Merkezi