Erasmuslu öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi'nde. Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus+ kapsamında Bulgaristan'ın Silistre iline bağlı Sredişte kasabasındaki Nikola Yankov Vapstrov Tarım Meslek Lisesi'nden gelen 22 öğrenci ve 2 öğretmeni ağırlamaktadır.

Bu ziyaret, "Geleceğin Profesyonelleri" adlı projenin bir parçası olarak gerçekleşmekte olup, katılımcılar 18 gün boyunca Bursa'da çeşitli mesleki gözlem ve keşif faaliyetlerinde bulunacaklar.

Osmangazi Belediyesi arama kurtarma ekiplerinden nefes kesen tatbikat Osmangazi Belediyesi arama kurtarma ekiplerinden nefes kesen tatbikat

Hayvanat bahçesi öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü

Bursa'nın zengin tarihî ve doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı bulan öğrenci grubu, mesleki bilgi ve deneyimlerini artırma şansı elde ediyor. Program dahilinde öğrencilerin bugünkü etkinliği, şehrin önemli turistik mekanlarından Bursa Hayvanat Bahçesi ziyareti oldu. Yaklaşık 206 bin metrekarelik bir alana sahip olan ve 135 farklı türden bin hayvana ev sahipliği yapan bu geniş çaplı hayvanat bahçesi, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Öğrencilerin ilgi odağı oldu

Hayvan bakımı, beslenme düzenleri gibi konularda bilgiler edinen öğrenciler, doğayla iç içe olan bu mekanda keyifli anlar yaşadı. Bulgaristan'a dönüşlerinde bu deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşmayı planlayan gençler, Bursa'dan güzel anılarla ayrılmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (8)

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (7)

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (6)

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (4)

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (5)

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (3)

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (2)

Erasmuslu Öğrenciler Bursa Hayvanat Bahçesi’nde (1)

Editör: Ahmet Azizoğlu