Osmangazi’de metruk bina mesaisi Osmangazi’de metruk bina mesaisi

Nilüfer Sanat Atölyeleri'nde 8 aylık bir eğitim sürecinin ardından yeteneklerini sergilemek için sabırsızlanan 233 kursiyer, Nâzım Hikmet Kültürevi'nde düzenlenen muhteşem bir sergiyle sanat tutkunlarının karşısına çıktı. Resim, ebru, kaat-ı, mozaik, seramik ve heykelcilik gibi çeşitli alanlarda yoğun bir emekle hazırlanan eserler, 30 Mayıs'a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Nilüfer Belediyesi'nin sanatın kapsayıcı gücünü vurgulayarak geleceğin sanatçılarını yetiştirmeyi ve bilinçli sanatseverlerin yetişmesine katkıda bulunmayı amaçladığı Nilüfer Sanat Atölyeleri, bir dönemi daha başarıyla tamamladı. Geçen Ekim ayından bu yana çeşitli sanat disiplinlerinde eğitim alan 233 kişinin eserlerinden oluşan bu sergi, Nâzım Hikmet Kültürevi'ndeki Yeraltı Sanat Galerisi'nde düzenlenen bir törenle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin'in de katıldığı açılış töreninde, Nilüfer'in kültür, sanat ve spor alanındaki ilerleyişi ve halkın gösterdiği ilgi vurgulandı. Şahin, "Bu etkinliklerin devamını diliyoruz ve birlikte daha nice organizasyonlara imza atacağımıza inanıyoruz" dedi.

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (8)

Serginin açılışında konuşan Şahin, 233 öğrencinin farklı sanat dallarındaki eserlerinin sergilendiğini belirterek, bu etkinliğin gerçekleşmesine emek veren herkese teşekkür etti. Şahin, ayrıca sergi boyunca emeği geçen atölye eğitmenlerine teşekkür belgesi takdim etti.

Törenin ardından sergi, sanatseverlerin ilgi odağı haline geldi. Farklı disiplinlerden eserlerin bir araya geldiği bu sergi, 30 Mayıs tarihine kadar Nâzım Hikmet Kültürevi Yeraltı Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilir.

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (3)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (10)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (11)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (9)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (7)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (6)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (5)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (4)

El Emeği Eserler Nilüfer Sanat Atölyeleri Sergisinde Izlenime Açıldı (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ