Bursa'da, eski sevgilisi olan 36 yaşındaki Derya Pas'ı evine kapıyı kırarak giren ve uyurken 16 bıçak darbesiyle öldüren 40 yaşındaki Güner Aydın'ın ilk duruşmasındaki savunması, şaşkınlık yarattı. Aydın, "Derya'yı öldürme niyetim yoktu. O bıçak darbelerini onu öldürmek için vurmadım" ifadeleriyle kendini savundu. Derya Pas'ın babası Erol Pas ise Güner Aydın'ın daha önce kızına şiddet uyguladığını ve kızının bu ilişkiden kurtulmak için büyük mücadele verdiğini belirtti. Erol Pas, kızının ölmeden bir gün önce kendisine "Artık bu adamdan ve ölmekten korkmuyorum" dediğini aktardı. Ancak bir gün sonra kızının acımasızca katledildiğini ifade etti.

Gökhan E

Olay, 8 Ağustos 2023 tarihinde Bursa'nın Osmangazi ilçesine bağlı İpekçilik Mahallesi'nde meydana geldi. Güner Aydın (40), gece saatlerinde, şiddet uyguladığı gerekçesiyle hakkında uzaklaştırma kararı aldıran eski sevgilisi Derya Pas'ın (36) evinin kapısını kırarak içeri girdi.

UYUYAN ESKİ SEVGİLİSİNİ 16 KEZ BIÇAKLADI

Güner Aydın, önce Derya Pas'ın arkadaşı Gökhan E.'yi (38) bıçakladı, ardından yatak odasında uyuyan eski sevgilisine saldırdı. Derya Pas kanlar içinde kaldı, Aydın ise olay yerinden hızla kaçtı. Yaralı Gökhan E.'nin ihbarıyla polis ve sağlık ekipleri adrese yönlendirildi.

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Derya Pas, 5'i öldürücü olan 16 bıçak darbesiyle ağır yaralandıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak tüm çabalara rağmen yapılan müdahaleler sonuç vermedi ve hayatını kaybetti. Hafif yaralanan Gökhan E. ise tedavi gördükten sonra hastaneden taburcu edildi.

Derya Pas

CİNAYETİN NEDENİ KISKANÇLIKMIŞ

Polis ekipleri tarafından hızla yakalanıp gözaltına alınan Güner Aydın, emniyette verdiği ifadede cinayeti işleme sebebini kıskançlık olarak belirtti. Ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

"DERYA, ESKİ ERKEK ARKADAŞINI BIÇAKLAMIŞ"

Tutuklu sanık Güner Aydın, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmada verdiği ifadesinde, Derya Pas'ın uyuşturucu ve alkol bağımlısı olduğunu iddia ederek savunma yaptı. Aydın, Derya Pas ile tanışmasının üzerinden 2 yıl geçtiğini belirtip, kendisinin alkol ve uyuşturucu kullanmaya devam ettiğini iddia etti. Ayrıca, Pas'ın geçmişte yaşadığı ilişkide birisinin yaralanması sonucu cezaevine girdiğini ve daha sonra Aydın'la ilişkiye başladığını iddia etti. Aydın, Pas'ı tedavi için AMATEM'e yatırdıklarını ancak tedavinin ardından eski alışkanlıklarına geri döndüğünü ve eski sevgilisiyle görüşmeye devam ettiğini öne sürdü.

"BIÇAK DARBELERİ İLE DERYA’YI ÖLDÜRECEĞİMİ DÜŞÜNMEDİM"

Daha önce Derya'nın kendisine de bıçakla saldırdığını belirten Aydın, olay günü barışmak amacıyla eve gittiğini ve yedek anahtarla içeri girdiğini iddia etti. Ancak eve eski sevgilisiyle geldiğini gördüğünde sinirlendiğini ve kontrolünü kaybederek olayın yaşandığını savundu.

Aydın, eve kapıyı kırarak girmediğini ve Derya'yı uyurken bıçaklamadığını belirterek, "Geçtiğimiz şubat ayında Derya'yı uyuşturucu kullanmaması konusunda uyardım. Ancak bu uyarıya sinirlenerek eski erkek arkadaşıyla görüşmeye devam etti ve madde kullanımına devam etti. Uzun bir süre ayrı kaldık. Daha sonra barışmak amacıyla anahtarıyla Derya'nın evine girdim." şeklinde ifade verdi.

Bursa'da 2 ayda gerçekleştirilen operasyonlarda 400 kişi yakalandı! Bursa'da 2 ayda gerçekleştirilen operasyonlarda 400 kişi yakalandı!

Eski erkek arkadaşı Gökhan E. ile birlikte eve geldiklerini belirten Aydın, aralarında bir tartışma yaşandığını ve kontrolünü kaybederek bıçakla saldırmaya başladığını ifade etti.

Ancak bıçak darbelerini Derya'yı öldürmek amacıyla yapmadığını ve niyetinin bu yönde olmadığını savundu. Derya Pas'ın avukatı ise sanığın 'canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezası alması gerektiğini belirtirken, mahkeme heyeti eksik evrakların tamamlanması için duruşmayı erteledi.

"ŞİDDET NEDENİYLE UZAKLAŞTIRMA KARARI ALDIRDIK"

Derya Pas'ın babası Erol Pas (64), Güner Aydın'ın tanıştıkları zaman gerçek ismini kendilerinden gizlediğini ve kızına daha önce şiddet uyguladığını ifade ederek, "Kızım yalnız yaşıyordu ve bu süreçte bir erkek arkadaşı oldu. Kendisi bize 'Murat' olarak tanıtıldı. Ancak kızımın ölümünden sonra gerçek isminin Güner olduğunu öğrendim. Kızım, bu adamdan uzaklaşmak istedi ve şiddet uyguladığını öğrendikten sonra uzaklaştırma kararı aldırdık. Ancak Güner, kızımın peşini bırakmadı ve evinin kapısını kırarak içeri girmeye çalıştı." şeklinde konuştu.

"KATİL ZANLISI, CİNAYETTEN HÜKÜMLÜYDÜ"

Erol Pas, Güner Aydın'ın daha önce bir akrabasını öldürdüğünü ve sekiz yıl cezaevinde kaldıktan sonra pandemi affıyla serbest bırakıldığını öğrendiğini ifade etti. Pas, şunları dile getirdi:

Editör: Haber Merkezi