Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Ara Delege Toplantısı, 4 Mayıs Cumartesi günü Bursa'da bulunan bir otelde düzenlenecek.

Federasyonun hedefleri arasında kadınların ve kız çocuklarının yaşamları boyunca eşit eğitim ve öğretim fırsatlarına erişmelerini sağlamak, kadınların sosyal ve ekonomik haklarını korumak ve güçlendirmek, yönetim ve karar mekanizmalarında kadınların katılımını teşvik etmek, şiddetle mücadeleyi ve farkındalığı artırmak, doğal afetler sonrasında kadınların ihtiyaçlarını karşılamak, sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak yer alıyor.

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu üyesi iş kadınları, 3-5 Mayıs tarihleri arasında Bursa'da bir araya gelecek.

Ara Delege Toplantısı'nın yanı sıra bir çalıştay da düzenlenecek.

Kadın hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği için bir araya geliyorlar: Türkiye soroptimist kulüpleri federasyonu'nun Bursa buluşması

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Başkanı Betül Elmasoğlu, TSKF'nin uluslararası çalışmalara aktif katılım sağlarken, aynı zamanda Türkiye'nin 12 ilindeki 34 Soroptimist Kulübü ve 1000'den fazla iş ve meslek kadınının bir araya gelerek İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Toplum Eğitim Merkezleri ile İstanbul'daki Balat Kültür Evi gibi yerel saha çalışmalarını güçlü bir şekilde yürüttüğünü belirtiyor.

Elmasoğlu, TSKF'nin eğitim, güçlendirme ve fırsatlar yaratma temelinde kadının toplumdaki konumunu güçlendirmeyi, insan haklarını tam ve adil bir şekilde uygulamayı, toplumsal eşitlik, gelişme ve barışı sağlamayı hedeflediğini vurguluyor.

Federasyonun uluslararası işbirliği, anlayış ve dostluk ruhuyla bu amaçları gerçekleştirdiğini dile getiriyor.

19 Mayıs Bursa Gençlik Şenliği ile doyasıya yaşanıyor 19 Mayıs Bursa Gençlik Şenliği ile doyasıya yaşanıyor

Elmasoğlu, Soroptimistlerin kadın odaklı projeleri ve savunuculuk programlarını bir arada yürüttüklerini ve bu çalışma modelinin kadınların yaşamlarını iyileştirmede daha etkin sonuçlar sunduğunu belirtiyor.

4 Mayıs'ta Bursa'da düzenlenecek olan Ara Delege Toplantısı'nın ardından gerçekleştirilecek olan çalıştayda, bu konularda daha etkin çözümler üzerinde tartışacaklarını söylüyor.

Ayrıca, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen Soroptimistlerin yanı sıra Uludağ Soroptimist Kulübü'nün 34. kuruluş yıldönümünü birlikte kutlayacaklarını da ekliyor

Editör: Haber Merkezi