Bursa merkezli olarak yürütülen dolandırıcılık operasyonunda, 9 ilde toplam 38 şüpheli gözaltına alındı. Yetkililer, şüphelilerin, bir çağrı merkezi kurarak, mağdurları 'internet üzerinden yatırım vaadiyle' kandırdığını belirledi.

Bursa'da internet üzerinden yatırım vaadiyle dolandırıldığı iddiasıyla çok sayıda kişinin şikayeti üzerine, savcılık soruşturma başlattı.

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, teknik ve fiziki takip yöntemlerini kullanarak şüphelileri 3 ay boyunca izledi. Şüphelilerin çağrı merkezi kurduklarını ve mağdurlarla bu merkez üzerinden iletişim kurduklarını tespit eden ekipler, operasyon için harekete geçti.

Tarım ve hayvancılığa destek güçlenerek sürecek Tarım ve hayvancılığa destek güçlenerek sürecek

Bursa merkezli olarak başlatılan operasyon, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Ankara, Kilis, Diyarbakır ve Gaziantep'te 38 ayrı adrese eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 38 şüpheli gözaltına alınırken, yapılan adres aramalarında çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Şüphelilerin sorguları, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.

Editör: Haber Merkezi