Son dönemde Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 1 kilo 280 gram uyuşturucu madde ve 85 hapın ele geçirilmesiyle sonuçlanan bir operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyon kapsamında 42 kişi gözaltına alındı ve bunlardan 8'i tutuklandı.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde, Gemlik Cumhuriyet Başsavcılığı'nın desteklediği hummalı bir çalışma devam ediyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Narkotik birimleri, son dönemde artan uyuşturucuyla mücadele çabalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çerçevede, 42 kişi gözaltına alındı ve yapılan operasyonlarda 1 kilo 280 gram uyuşturucu madde ile 85 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Güvenlik güçlerinin kararlı çalışmasıyla, ilçedeki uyuşturucuyla mücadelede önemli adımlar atılmış oldu.

Bursa'da sosyal medyada tartıştığı kişiyi pompalı tüfekle yaraladı! Bursa'da sosyal medyada tartıştığı kişiyi pompalı tüfekle yaraladı!

Gemlik ilçe emniyet müdürlüğünde işlem gören suç şüphelileri, adli sürecin ardından Gemlik Adliyesi'nde savcı ve hâkim karşısına çıkarıldı. Bu süreçte, 8 kişi tutuklanarak Bursa Kapalı Cezaevine gönderilirken, diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Emniyet kaynakları, uyuşturucuyla mücadelenin sürekli bir şekilde devam ettiğini belirterek, ekiplerin günün her saatinde ilçe genelinde mahkeme izniyle çeşitli operasyonlar düzenleyerek çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi.

Editör: Kadir Kurtay