Yenişehir Belediye Başkanı Ercan Özel, ilçedeki can dostları için harekete geçerek Yenişehir Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği, hayvanseverler, profesyonel hayvan bakım uzmanları ve belediyenin kurum müdürleriyle Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'nde istişare toplantısı düzenledi. Başkan Özel, toplantıda hayvan barınağı ve sokak hayvanları doğal yaşam alanı projesinin detaylarını paylaştı ve “Projemizi hayvanseverlerimizle birlikte tasarlayıp ortak akılla hayata geçireceğiz” dedi.

Hayvan Barınağı ve Doğal Yaşam Alanı Projesinin İlk Adımı Atıldı

Seçimden önce hayvan barınağı ve sokak hayvanları doğal yaşam alanı sözü veren Özel, bu projenin ilk adımını nisan ayı bitmeden atmış oldu. Toplantıya katılan YEDOHA (Yenişehir Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği), Yenişehirli hayvanseverler, profesyonel hayvan bakım uzmanları ve belediyenin kurum müdürleri, projenin hayata geçirilmesine yönelik fikirlerini paylaştı.

Bursa merkezli 'Mahzen-46' operasyonunda 115 kişi hakkında işlem Bursa merkezli 'Mahzen-46' operasyonunda 115 kişi hakkında işlem

“Soruna Neşter Vurmalıyız”

Toplantının açılış konuşmasında Başkan Ercan Özel, “İlçemizde sokak hayvanlarıyla ilgili ciddi bir sıkıntımız var. Hızlı bir çözüm üretmeliyiz ve bu soruna neşter vurmalıyız” dedi. Sokak hayvanlarının tedavi ve kısırlaştırılmasının acilen yapılması gerektiğini vurgulayan Özel, gecikme halinde kontrol edilemeyecek sorunların ortaya çıkabileceği uyarısında bulundu. 

Bursa Yenişehir Belediyesi, Sokak Hayvanları İçin Harekete Geçti (1)

Barınaktan Öte Bir Yaşam Alanı

Hayvan barınağı ve doğal yaşam alanı projesinden bahseden Başkan Özel, projede hayvanların rehabilite edilebileceği, rahat hareket edebileceği bir ortam oluşturmayı amaçladıklarını belirtti. Projede sosyal tesislerin bulunacağını ve ailelerin çocuklarıyla vakit geçirebileceği, hayvan sevgisinin aşılanabileceği bir yer olmasını planladıklarını ekledi. Aynı zamanda at biniciliğinin de olacağı bu merkezin sadece Yenişehir’e değil, İnegöl ve İznik’e de hizmet vereceğini vurguladı.

Hayvanseverler Projeyi Destekledi

Yenişehir Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği, hayvanseverler ve hayvan bakım uzmanları, Başkan Özel’in projesine tam destek vererek fikirlerini sundu. Toplantıda ayrıca acil çözüm gerektiren konular masaya yatırılarak öneriler değerlendirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ