Bursa'da İş Pedagojisi Kursları Yüz Yüze Sınavlı Olacak

Bursa'da 14-15 Şubat'ta gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Çalıştayı'nda gündeme gelen iş pedagojisi (usta öğreticilik) programı ile ilgili önemli bir düzenleme yapıldı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yapılan düzenlemeyle, iş pedagojisi kursunu tamamlayanların sınavları, en az 12 kişinin talep etmesi halinde yüz yüze yazılı olarak da yapılabilecek.

Avrupa'da yarışmaya hazırlanan BUÜ iş dünyasından destek gördü Avrupa'da yarışmaya hazırlanan BUÜ iş dünyasından destek gördü

İşletmelerde Mesleki Eğitim Önemseniyor

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet Alireisoğlu, işletmelerde mesleki eğitim süreçlerine büyük önem verdiklerini belirtti. Bu sürecin öğrencilerin mesleki yetkinliklerini geliştirmekle birlikte sosyal gelişimlerini de güçlendirdiğini vurgulayan Alireisoğlu, ustaların bu süreçteki misyonunun önemine dikkat çekti.

Ustaların Becerileri Destekleniyor

Alireisoğlu, ustaların becerilerinin desteklenmesi için yürütülen iş pedagojisi programının hassasiyetle takip edildiğini ifade etti. Bu sürece yönelik belgelendirmenin kolaylaştırılmasının hem öğrenciler hem de işletmeler için memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

Sektorel İş Birliği Önemli

Alireisoğlu, mesleki eğitimin her alanında sürekli gelişim odağında yürüttükleri sektörel iş birliklerine teşekkür etti. Mesleki eğitim çalıştayında ve sektör temsilcileriyle yapılan istişarelerde öne çıkan talebin, Genel Müdürlük yöneticilerine iletilmesinin ardından Bakanlık nezdinde karşılık bulmasından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Kaynak: rss