Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "kasten öldürme" suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık Irına Franzen (31), olayda hayatını kaybeden Turan Döner'in ailesi ve taraf avukatlarıyla birlikte katıldı.

Önceki celse verdiği görüşünü tekrarlayan cumhuriyet savcısı, sanığın "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan en fazla 18 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Maktulün ailesi, şikayetlerini sürdürdüklerini ifade ederek, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

"Ben Turan'a zarar vermek istemedim"

Tercüman eşliğinde son savunmasını yapan ve maktulü sevdiğini ifade eden Franzen, "Turan'a zarar vermek istemedim. Öldürme veya zarar verme gibi bir niyetim yoktu. Çok pişmanım" şeklinde konuştu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığa "haksız tahrik altında kasten öldürme" suçundan önce 18 yıl hapis cezası verdi; daha sonra takdiri indirim uygulayarak cezayı 15 yıla indirdi.

26 Ağustos 2023 tarihinde Bursa'nın Yıldırım ilçesi Yeşil Mahallesi Çelebi Mehmet Bulvarı'nda, Kazakistan vatandaşı Irına Franzen, restoran sahibi sevgilisi Turan Döner'i (42) evde bıçakla yaralamıştı.

HOMETEX Tüm Hızıyla Sürüyor HOMETEX Tüm Hızıyla Sürüyor

Bursa polisi ve sağlık ekipleri olay yerine geldiğinde, Döner'in yaşamını yitirdiğini tespit etmişti. Franzen, gözaltına alınmış ve daha sonra tutuklanmıştı.

Editör: Haber Merkezi