Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinde düzenlenen resim yarışması büyük bir ilgi gördü. "Çocukların Dünyasında İş Sağlığı ve Güvenliği" temalı bu etkinlikte, Bursa genelindeki on ilkokul ve ortaokuldan toplam 350 öğrenci yarıştı.

Ortaokul kategorisinde, Macide Gazioğlu Ortaokulu'ndan Almina Yavuz birinciliği elde ederken, Halil İnalcık Bilim ve Sanat Merkezi'nden Yusuf Emir Karakuş ikinci, Özel Devrim Kosova Merkez Ortaokulu'ndan Ömer Kadir Koçali ise üçüncü sırayı aldı. İlkokul öğrencileri arasında ise İnegöl Fenerbahçeliler Derneği İlkokulu'ndan Eda Torun zirveye oturdu. İnegöl Mesudiye İlkokulu'ndan Elanur Karaca ikinci, Nilüfer Altınşehir Koleji'nden Almina Ketboğa üçüncü oldu.

Törene çok sayıda öğrenci katıldı

Ödüller, Tayyare Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Törene, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yıldız, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Küçük ve etkinliğin sponsoru Atış Yapı Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Kahraman'ın yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Tören sırasında bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yıldız, iş sağlığı ve güvenliğinin sadece yetişkinler için değil, çocuklar için de önemli olduğunu vurguladı. Yıldız, "İş güvenliği kültürünü erken yaşlardan itibaren benimsemek gerekiyor. Bu, bir yaşam tarzı haline gelmelidir" dedi.

Bursa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Küçük, dereceye giren öğrencileri tebrik etti

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Küçük, etkinliklerin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın genel politikaları doğrultusunda düzenlendiğini belirterek, tüm dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Atış Yapı Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Kahraman ise, inşaat sektöründe iş sağlığının önemine dikkat çekti ve öğrencilere sürekli destek olacaklarını ifade etti.

Ödül töreninin ardından, yarışmada başarılı olan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Yarışmaya katkılarından ötürü Bahadır Kahraman ve Emin Küçük'e plaketler verilerek teşekkür edildi. Bu etkinlik, Bursa'da çocukların güvenlik bilincinin artırılmasına yönelik önemli bir adım oldu.

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (12)

Bursa Valisi Demirtaş, Beytullah Baybunar'ı kabul etti Bursa Valisi Demirtaş, Beytullah Baybunar'ı kabul etti

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (10)

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (11)

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (9)

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (6)

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (4)

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (1)

Bursa'da Çocuklar İş Sağlığı Ve Güvenliğini Resmetti (2)

Editör: Ahmet Azizoğlu