Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Alinur Aktaş döneminde ihale edilen ve temeli atılan Atatürk Spor Salonu'nun yapımını, kapasite artışı amacıyla geçici olarak durdurma kararı aldı. 24 Nisan'da yüklenici firma Öztimurlar'a gönderilen resmi yazıda, şantiyedeki inşaat faaliyetlerinin derhal durdurulması talimatı verildi.

Seçim öncesinde projeyi eleştiren Bozbey, göreve gelmesi durumunda salonun kapasitesini yetersiz bulduğunu ve yeniden değerlendirme yapacaklarını ifade etmişti. Yeni Atatürk Spor Salonu'nun seyirci kapasitesinin 3,092'den 5,200'e çıkarılması planlanıyor.

Başkan Bozbey, Kapasite 5 bin üzeri olmalı

İnşaat firması sahibi Murat Öztimur, "Seçim öncesinde kapasitenin küçük olması eleştiriliyordu. Başkan Bozbey'in '5 bin üzeri olmalı' şeklindeki ifadeleri üzerine proje revizyonu için inşaatı durdurduk," açıklamasında bulundu.

Tarım Orkam-Sen Bursa Şubesi: Sözümüz var, yaşamak istiyoruz Tarım Orkam-Sen Bursa Şubesi: Sözümüz var, yaşamak istiyoruz

Öztimur, durdurma sürecinin en az üç ay süreceğini belirtti ve şantiye alanında mevcut sınırlar içinde kapasite artışı sağlayacak revizyonların yapılabileceğini dile getirdi. "Parsel sınırımız belli. Burada genişleme şansımız yok, ancak mevcut alanda revizyon yapabiliriz," diyerek durumun üç ay içinde çözülebileceğini vurguladı.

Ayrıca, Öztimur projenin revize edilmesi için gerekli olan statik, mimari, mekanik ve elektrik projelerinin de güncelleneceğini söyledi. Belediye Başkanı Bozbey'den randevu talep eden Öztimur, projenin teknik detayları üzerine görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Spor Salonu Inşaatını Durdurdu (3)

Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Spor Salonu Inşaatını Durdurdu (2)

Bursa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Spor Salonu Inşaatını Durdurdu (1)

Editör: Ahmet Azizoğlu