Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı Aile hekimleri önce söyleşi yaptı, sonra tarihte yolculuğa çıktı

Türk kültür coğrafyasında baharın habercisi olarak kabul edilen Hıdırellez, Osmangazi’de coşkuyla karşılandı. Osmangazililer, Hıdırellez şenliğinde gönüllerince eğlendi.

Bursalılar, Osmangazi Belediyesi’nin desteğiyle Kamberler Parkı’nda düzenlenen şenlikte Hıdırellez coşkusunu dolu dolu yaşadı. Binlerce vatandaş, bolluk ve yeni başlangıçların simgesi olan Hıdırellez’i kutlamak için Kamberler Parkı’nı doldurdu. Halaylar çekilip oyunlar oynanarak, şarkılar söylenip dans edildi ve unutulmaz anlar yaşandı.

Hıdırellez coşkusuna katılamayan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, şenlik alanına görüntülü bağlantıyla katılarak uzaktan da olsa bu coşkuya ortak oldu. Dev ekrana bağlanarak binlerce Osmangaziliyle birlikte baharın gelişini kutlayan Başkan Aydın, şenliğe ayrı bir renk kattı. Osmangazi Belediye Başkan Vekili Recep Çohan, CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten, siyasi parti temsilcileri ve Osmangazi Belediye Meclis Üyeleri de Hıdırellez şenliğine katılanlar arasındaydı.

Hıdırellez Etkinligi (4)

Hıdırellez Etkinligi (3)

Hıdırellez Etkinligi (1)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı