Başkan Aydın 1 Mayısemekçilere birlikte kutladı

Osmangazi Belediyesi Başkanı Erkan Aydın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle düzenlenen kutlamalarda işçi ve emekçilerle bir araya geldi.

CHP Bursa İl Başkanı Yeşiltaş: 'Emekliler Sefalet Koşullarında Yaşamaya Mahkûm Edildi' CHP Bursa İl Başkanı Yeşiltaş: 'Emekliler Sefalet Koşullarında Yaşamaya Mahkûm Edildi'

Osmangazi'de gerçekleştirilen etkinlikler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü coşku içinde kutlamak için Bursa Millet Bahçesi'nde başladı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin öncülük ettiği bu yürüyüş, Stadyum Caddesi'nden İpekiş Kavşağı'na, oradan Darmstadt ve İlkbahar Caddeleri üzerinden Kent Meydanı'na kadar devam etti. Yürüyüşe, CHP Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Hasan Öztürk, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelik'in yanı sıra sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri de katıldı. Türk bayrakları ve dövizlerle yürüyen katılımcılar, işçi bayramını coşkuyla kutladı.

Başka Aydın "En büyük dileğimiz, herkesin eşit, özgür ve kardeşçe yaşayabildiği bir dünya"

Yürüyüşün ardından bir konuşma yapan Başkan Aydın, işçi ve emekçilerin haklarının her zaman savunucusu olacaklarını belirterek, "İşçi kardeşlerimizin haklarına erişemediği, evine sıcak ekmek götüremediği, sosyal haklarını alamadığı ve çalışma barışının olmadığı bir ülkede kimsenin mutlu olamayacağını unutmamalıyız. Bugün burada toplanmamız, işçilerimizin ve emekçilerimizin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduklarını gösteriyor. En büyük dileğimiz, herkesin eşit, özgür ve kardeşçe yaşayabildiği bir dünya" şeklinde ifade etti. Yürüyüş, işçi taleplerinin dile getirildiği coşkulu sloganlarla son buldu.

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (8)

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (7)

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (6)

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (4)

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (5)

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (3)

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (2)

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Aydın 1 Mayıs'ı Emekçilere Birlikte Kutladı (1)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı