Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın (BTSO) Nisan ayındaki meclis toplantısı, Bursa iş dünyasının önde gelen temsilcilerini bir araya getirdi. Toplantıda BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, uluslararası arenada dikkat çeken bir duyuruda bulundu: Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) 2025'in Temmuz ayında, KFA Fuarcılık organizasyonuyla düzenleneceğini ifade etti.

BTSO'nun merkez binasında gerçekleştirilen toplantı, Meclis Başkanı Ali Uğur'un başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan İsmail Kuş, KFA Fuarcılık'ın şimdiye kadar 200'den fazla yurtdışı iş gezisi düzenlediğini ve 7500'den fazla üyeyi bu gezilere taşıdığını belirtti. Firmanın, yurtiçi fuar organizasyonlarıyla faaliyet alanını genişlettiğini ve gıda, bebek-çocuk konfeksiyonu, tekstil ve ev tekstili sektörlerinde düzenlediği başarılı fuarlarla adından söz ettirdiğini vurguladı.

BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş "Savunma sanayi fuarlarından IDEF'i organize ediyoruz"

BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, bu yıl 21-25 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan HOMETEX fuarına da değindi. Fuar, yine KFA Fuarcılık organizasyonu altında gerçekleşecek ve on binlerce ziyaretçiyi ağırlayacak. KFA Fuarcılık'ın başarılarının devam ettiğini ifade eden Kuş, "Şirketimiz, yurt dışı iş gezileriyle binlerce iş insanımıza ihracat kapılarını açtı, on binlerce yabancı alıcıyı sektörlerimizle buluşturdu. Şimdi de dünyanın önde gelen savunma sanayi fuarlarından IDEF'i organize ediyoruz" dedi.

Tarım ve hayvancılığa destek güçlenerek sürecek Tarım ve hayvancılığa destek güçlenerek sürecek

Yerel seçimlerin ardından seçimsiz dört yıllık bir döneme girdiklerini belirten Kuş, bu süreci, ekonomiyi yeniden yapılandırma ve nitelikli dönüşüm yapma fırsatı olarak gördüklerini söyledi. Üretim gücünün korunmasının ve yatırımların katma değerli olmasının önemine vurgu yapan Kuş, yeşil ve dijital dönüşümün hızlandırılması gerektiğini belirtti.

Meclis Başkanı Ali Uğur ise Bursa'nın imalat sanayisindeki tecrübesi ve nitelikli insan kaynağı ile büyük bir potansiyel taşıdığını ifade etti. Küresel tedarik zincirlerinin değişimiyle bu potansiyelin daha da güçlendiğini söyleyen Uğur, "Üretim merkezi konumundaki Bursa'mızda pazarlama faaliyetlerimizi artırmamız gerekiyor. Odamızın fuarcılık vizyonu doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalar, bu yönde atılmış güçlü adımlardır" diye konuştu.

Btso Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi (4)

Btso Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi (5)

Btso Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi (3)

Btso Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi (2)

Btso Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi (1)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu - Emre Yazıcı