Bursa’da ticaret hayatını geliştirmek ve kentin kalkınma hedeflerine katkıda bulunmak amacıyla 6 Haziran 1889'da kurulan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), 135. yıl dönümünü kutladı.

Btso 135 Yaşında (5)

Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının öncülüğünde kurulan BTSO, bugün 55 binden fazla üyesiyle Türkiye'nin en büyük ticaret ve sanayi odaları arasında yer alıyor.

Türkiye ekonomisine yön veren şehirlerden biri olan Bursa’da faaliyet gösteren BTSO, 135. kuruluş yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Törene, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, BTSO Meclis Başkan Yardımcıları Metin Şenyurt ve Murat Bayizit ile BTSO Yönetim Kurulu, Meclis Divanı, Meclis ve Komite Üyeleri katıldı.

Törende ilk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı, ardından Osman Fevzi Efendi’nin Emir Sultan Mezarlığı’ndaki kabri başında dualar okundu.

Btso 135 Yaşında (3)

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, BTSO’nun kurulduğu günden bu yana üyeleriyle birlikte hem kente hem de ülkeye değer katan, toplumsal sorumluluklarının bilincinde ve yeniliklere öncülük eden bir kurum olduğunu ifade etti.

Kuş,

"Koza Han’daki küçük bir odada başlayan bu yolculuğu, bugün Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Burkay’ın liderliğinde geleceğe taşımayı hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, 55 bini aşkın üyemizle birlik ve beraberlik içindeyiz. Bu mirası daha da ileriye taşımak için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Kurucumuz Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları başta olmak üzere, odamızın bugünkü konumuna ulaşmasında emeği geçen herkesi saygı ve minnetle anıyoruz. 135 yıl önce atılan temeller sayesinde bugün Bursa, ülkemizin ekonomisine yön veren bir yapıya kavuştu. Biz de bu mirası en iyi şekilde geleceğe taşıyacağız. Odamızın 135. yılını kutluyor, destek veren tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.

İnegöl'de minibüs şarampole yuvarlandı: 5 yaralı İnegöl'de minibüs şarampole yuvarlandı: 5 yaralı

BTSO Meclis Başkan Yardımcısı Metin Şenyurt ise, BTSO’nun zorlu dönemlere rağmen kent ekonomisinin ve sosyal hayatın gelişimine önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, "Odamız, kentimizin ve ülkemizin geleceğine yön veren bir yapıya sahip.

Gelecek dönemde de daha güçlü bir Bursa hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz.

Kurucumuz Osman Fevzi Efendi ve arkadaşları başta olmak üzere BTSO’ya hizmet eden tüm yöneticilerimize saygı ve minnetlerimizi sunuyoruz." şeklinde konuştu. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN