Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), her yıl düzenlediği "Bursa 250 Büyük Firma Araştırması" için başvuruların başladığını duyurdu. Bursa ekonomisinde önemli bir referans olan bu araştırmaya katılmak isteyen firmalar, 31 Mayıs 2024 Cuma gününe kadar online olarak başvuru yapabilecekler. Araştırmaya katılabilmek için firmaların net satışlarının en az 200 milyon TL olması gerekiyor. Başvurular, www.ilk250.org.tr adresindeki anket formunu doldurarak ve kurum numarası ile şifre kullanarak yapılabilir.

CHP Bursa İl Başkanı Yeşiltaş: 'Emekliler Sefalet Koşullarında Yaşamaya Mahkûm Edildi' CHP Bursa İl Başkanı Yeşiltaş: 'Emekliler Sefalet Koşullarında Yaşamaya Mahkûm Edildi'

Ayrıntılı gelir tabloları ile PDF olarak göndermeleri gerekiyor

Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs 2024 Firmaların ankette doldurdukları verilerin kontrol edilebilmesi için 2023 yılına ait Kurumlar Vergisi beyannamesi ve tahakkuk fişi veya mali müşavir onaylı kapanış bilançosu ve ayrıntılı gelir tablolarını [email protected] adresine PDF olarak göndermeleri gerekiyor.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, araştırmanın Bursa ekonomisine ışık tutan en kapsamlı saha çalışması olduğunu belirtti. Araştırmanın, firmaların performanslarını detaylı bir şekilde ortaya koyarak ekonomiye değerli bilgiler sunacağını ve gelecek hakkında yol göstereceğini vurguladı. Katılım şartlarını sağlayan tüm firmaların başvurularını beklediklerini ifade eden Burkay, "İhracat" ve "Sektör Liderleri" kategorilerinde başarılı olan firmaların ödüllendirileceğini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ