Bursaspor Divan Kurulu toplantısında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Hepimiz Bursasporluyuz. Geçmişe takılmadan, ‘Yarın ne yapacağız?’ sorusuna odaklanacağız. Her yıl bir lig yükselen bir Bursaspor’u nasıl inşa edeceğimizi düşünerek çalışacağız” dedi.

Toplantı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Katılımcılar arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursaspor Başkanı Sinan Bür, Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, eski başkanlar Erkan Kamat ve Ömer Furkan Banaz, Bursaspor Basketbol Başkanı Sezer Sezgin, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Bursaspor yönetim kurulu ve divan kurulu üyeleri yer aldı.

“Yetki makamı değilim”

Toplantıya Bursaspor taraftarı ve üyesi olarak katıldığını belirten Bozbey, “Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hiçbir zaman Bursaspor’un iç işlerine müdahale etmeyeceğim. Bu zamana kadar kentin yöneticilerinin karışması sebebiyle Bursaspor bu duruma geldi. Teknik direktör veya futbolcu transferi gibi konulara karışmamalıyız” diye konuştu.

Başkan Bozbey, “Yeni Bir Sistemle Bursaspor’u Ayağa Kaldırmalıyız” (4)

Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı

“Bursaspor’u ayağa kaldırmalıyız”

Bursaspor’un, Bursa’nın uluslararası arenada tanıtımında önemli bir marka olduğuna dikkat çeken Bozbey, kulübün başarısı için sadece salondaki katılımcıların çabasının yeterli olmadığını belirtti. Şehrin birçok iş insanının desteğine vurgu yaparak, “Bir sistem geliştirmeliyiz. Yanlışları gördük. Yeni bir stratejiyle Bursaspor’u ayağa kaldırmalıyız. Bu potansiyele sahip insanlarımız var. İş dünyası şu an temkinli, ancak güven sağlayacak bir yapı kurulmalı” dedi.

Başkan Bozbey, “Yeni Bir Sistemle Bursaspor’u Ayağa Kaldırmalıyız” (5)

“Transfer tahtası açılabilir ama…”

Kulübün transfer yasağına da değinen Bozbey, “Transfer tahtası açılabilir, fakat sürdürülebilir olması şart. Bu yıl açtık, ama gelecek yıl aynı sorun ortaya çıkarsa ne yapacağız? Alacaklılara mı ricada bulunacağız? Onlardan destek bekliyoruz. Kulüplerin marka değerleri önemlidir” şeklinde konuştu.

Bursaspor Başkanı Sinan Bür ise toplantının bir milat olmasını dileyerek, herkesin taşın altına elini koyup kulübü canlandırmak için fedakârlık göstermesi gerektiğini söyledi.

Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder de şampiyon apoleti taşıyan Bursaspor’un neredeyse hiç geliri olmadan son profesyonel ligde mücadele ettiğini hatırlatarak, zor zamanların atlatılabilmesi için eski yöneticiler, futbolcular ve alacak sahiplerinin fedakârlık yapması gerektiğini belirtti.

Başkan Bozbey, “Yeni Bir Sistemle Bursaspor’u Ayağa Kaldırmalıyız” (4)

Başkan Bozbey, “Yeni Bir Sistemle Bursaspor’u Ayağa Kaldırmalıyız” (1)

Başkan Bozbey, “Yeni Bir Sistemle Bursaspor’u Ayağa Kaldırmalıyız” (2)

Muhabir: Ahmet Azizoğlu